كاربرد آینه در علم فنگ شویی
دسامبر 24, 2017
استفاده از آینه در سبک های مختلف سرویس بهداشتی
ژانویه 5, 2018

استفاده از آینه تزیینی در آشپز خانه

آینه ها به دلیل بازتاب نور ، قابلیت بزرگ جلوه دادن ، روشن كردن و زیبا تر نشان دادن محیط منزل شما را دارند .

برای اینكه بتوانید از آینه های تزیینی در طراحی و دكوراسیون آشپز خانه خود استفاده كنید ، باید نحوه استفاده از آن و این كه آینه های تزیینی را در كجا قرار دهیم ، که بتوانند ویژگی های خود را داشته باشند ، آگاهی داشته باشید . برای آشنایی با این ایده ها و ترفند ها برای آویزان کردن آینه های دکوراتیو در آشپزخانه می توانید ، از پیشنهادها و ایده های گالری لاوین استفاده كنید. آشپزخانه از جمله محیط هایی است ، که خانم ها بیشترین زمان خود را در آن سپری می کنند ، بنابر این یکی از نقاط مهم در منازل شما محسوب می شود . اگر آشپز خانه کوچک باشد برای اعضای خانواده از جمله بانوان طاقت فرسا است و طراحی این محیط در بزرگتر نشان دادن آشپزخانه بسیار مهم است ، برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه ، ترفند های متفاوتی وجود دارد که مهمترین آن استفاده از آینه در جاهای مناسب است.

شما زمانی كه  بتوانید به درستی ، آینه ای مناسب برای آشپز خانه خود انتخاب كنید و از محل قرار دادن آینه اطمینان لازم را داشته باشید ، از خاصیت بازتابش نور آینه ها که سبب بزرگنمایی ، نورانی و مجلل نشان دادن آشپزخانه منزل شما می شود به بهترین شکل بهره برده اید و درایجاد آشپز خانه دلباز ، چشم گیر و زیبا و متفاوت موفق خواهید بود .

یكی از محل های پیشنهادی گالری لاوین برای شما دوستان عزیز، دیواری است كه پشت گاز در فضای آشپز خانه شما است . بكار بردن آینه های ساده و مستطیل شکل به شما این امكان را می دهد ، كه در زمان آشپزی كردن و طبخ غذا از محیط پشت خودتان آگاهی لازم را داشته باشید و با سایرین در ارتباط باشید . در صورتی كه روبروی آینه نصب شده در پشت اجاق گاز ، از مجموعه ای از اشیا و وسایل  تزیینی قرار دهید ، بازتاب نمای این اشیای دکوراتیو به شما این حس را القا می كند ، كه این اشیا تزیینی در درون آینه نصب شده ، قرار دارند .

یکی از دیگر پیشنهاد های گالری مجسمه لاوین به شما ، از روش های قدیمی که برای تزیین و پوشش دیوارهای بین كابینت ها استفاده می کردید ، دوری كنید . در خانه های قدیمی ، برای تزیین  فضای بین كابینت ها معمولا از كاشی ، سرامیك یا سنگ استفاده می كردند . ولی ایده ما برای زیبا تر نشان دادن آشپز خانه های مدرن ، استفاده از پنل های آینه ایی بین كابینت ها است . این روش به شما كمك می كند ، تا نهایت استفاده از نور را در محیط آشپزخانه خود داشته باشید و به فضای شما جلوه خاصی می بخشد . این پنل ها در ابعاد ، اندازه ها ، شكلها و طرح های مختلفی ساخته می شوند و یكی از مزایای استفاده از این پنل ها این است ، كه از آینه های ورقه ای ، ساده ارزانتر است . اگر می خواهید از این ایده ی پیشنهادی در محیط آشپز خانه خود استفاده كنید ، اطمینان پیدا كنید ، كه در مقابل گرما  ، حرارت و آتش صدمه نمی بینند . این پنل ها ، سبب  زیبا تر ، نورانی تربودن محیط شما می شود  و باعث بزرگ نشان دادن و ایجاد خطای بصری می گردد . از آن جایی كه این پنل ها در ابعاد مختلفی ساخته می شود ، قابلیت نصب بروی درهای كابینت یا بدنه جزیره آشپزخانه شما را دارند و این امکان را به شما می دهد تا با  نصب پنل های آینه ای برروی بدنه جزیره ، سبب بازتاب كف آشپزخانه و ایجاد خطای بصری می شود و عمق آشپزخانه را بیشتر نشان می

دهد. اگر تمایل ندارید از این پنل ها استفاده كنید ،  به شما پیشنهاد میكنیم از آینه های مستطیل شكل ساده ، برروی دیوار بین كابینت استفاده كنید كه در رنگهای مختلفی ( جیوه ای ، برنز ، .. ) ساخته شده است و برای جلوگیری از شكسته شدن آنها در مقابل حرارت می توانید ، بصورت چند لایه آنها را نصب كنید كه نسبت به پنل ها هزینه بیشتری دارد .

برای آشپز خانه هایی كه محیط كوچكی دارند و فضای کافی برای نصب هر اینه ای را ندارید ،  می توانید از دیواری كه در پشت سینك ظرف شویی آشپزخانه  قرار دارد ، برای نصب آینه استفاده كنید. قرار دادن آینه بر روی این دیوار بدون استفاده ، باعث منعكس شدن فضای مجاور ،  نور چراغ  و به بزرگتر شدن محیط و از همه مهم تر نورانی شدن محیط  كمك می كند .

برای اینكه بتوانید از خاصیت بازتاب نور آینه ، نهایت  استفاده را كنید ، به جای استفاده از كابینت های چوبی می توانید از كابینت هایی با درب های آینه ای در رنگهای مختلف ( مشكی ، سفید ، .. ) استفاده كنید ، تا جلوه فضای آشپز خانه شما زیاد شود و هم فضا را بزرگتر نشان دهید.

یكی از مشكلاتی كه كدبانوی خانه با آن روبرو می شود ، وجود ستون های مزاحم در آشپز خانه است . یكی ازترفند های پیشنهادی ما برای شما ، كاور كردن ستون بوسیله آینه است ، نه تنها آن را مخفی می كند بلكه در دل فضا قرار می گیرد و به عنوان یک عنصر تزیینی هم به شمار می آید . یكی دیگر از عناصر مزاحم دیگر ، هود بالای آشپز خانه است ، كه می توان آن را با آینه كاور كرد .

اگر بدنبال این هستید كه طرحی متفاوت در آشپزخانه اجرا كنید و از خاصیت بازتاب كنندگی آینه استفاده كنید می توان از لوسترهایی  با فریم آینه ای مانند ؛ لوستری از جنس مس استفاده کنید كه این امکان را به شما می دهد تا با بازتاب اشیا ی آشپز خانه ، سبب ایجاد فضایی منحصر به فرد می شود .

ضررورتی ندارد برای اینكه از پیشنهادهای گالری لاوین درزمینه ی تزیین آشپزخانه استفاده کنید ، هزینه زیادی برای خرید آینه های دکوراتیو پرداخت كنید . شما می توانید از آینه های تزیینی و دكوری موجود در منزل درقسمتی  از آشپز خانه ، که فضای کافی دارید ، نصب كنید و علاوه بر جنبه تزیینی سبب بزرگ تر نشان دادن فضا و نور بخشی به محیط می شود.

شما می توانید با دنبال کردن مقالات سایت ما ( www. lavindecor.com )  بهترین و جذاب ترین ایده های علمی و بصری را برای طراحی منزل و محیط کار خود دریافت نمایید ، ضمنا برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت خرید محصولات دکوراتیو با مشاورین ما از طریق شماره  09127755121 در تماس باشید