استفاده از آینه تزیینی در آشپز خانه
دسامبر 25, 2017
نورپردازی مناسب در دکوراسیون داخلی
ژوئن 3, 2018

استفاده از آینه در سبک های مختلف سرویس بهداشتی

سرویس های بهداشتی از جمله مكان هایی است ، كه طراحان و معماران به آن توجه بسیار زیادی می كنند .

در گذشته ، مردم از سرویس های بهداشتی به عنوان حمام یا انباری برای گذاشتن وسائل قدیمی و اضافه استفاده می كردند و به ظاهر نا مرتب آن توجه زیادی نمی كردند ، ولی امروزه ، سرویس های بهداشتی محیطی برای چهره آرایی و پیرایه ساكنان منزل به شمار می روند و حتی به عنوان اولین مكانی كه انسان ها پس از بیدار شدن از خواب راحت و دل پذیر به آن جا می روند . برخی از سرویس های بهداشتی كه دارای ابعاد بزرگتری هستند ، برای استراحت و آرامش اعضای خانواده به وسایلی همچون ؛ استخر های كوچك ، جكوزی و … مجهز شده اند . ولی با توجه به ساخت و ساز های شهری كه امروزه با سرعت چشم گیری در حال رشد است ، بیشتر آپارتمان ها از متراژ كمتری برخوردار هستند مثلا به صورت میانگین آپارتمان ها ابعادی حدود 100 متر دارند و مسلما به ابعاد سرویس توجه كافی نشده است و بسیار كوچك در نظر گرفته شده اند . كاربرد این سرویس ها ، صرفا برای نظافت و پاكیزگی افراد در نظر گرفته شده است و چون اندازه آن كوچك است انسان ها در بر خورد اول امكان داره دل سرد شده و به زیبایی این محیط توجه كافی نكنند .

مسئله ای كه در این مقاله با شما دوستان عزیز می خواهیم بررسی كنیم ، این است كه بدون در نظر گرفتن اندازه و متراژ سرویس ها ، شما از این محیط هر چند كوچك بتوانید بهترین استفاده را كنید . برای داشتن محیطی زیبا در سرویس های بهداشتی خود ، احتیاجی به هزینه زیاد یا متراژ بالا نیست ، فقط كافی است مقداری خلاقیت به خرج بدهید و به نكاتی كه در هر سبكی بر آن تاكیید شده است دقت كنید كه این مكان تبدیل به مكان دل خواه شما و محیطی برای آرامش بخشیدن به تن و روان شما گردد . یکی از این راه کارها استفاده از آینه های دکوراتیو در سرویس بهداشتی است ، شما برای بكار بردن و نصب آینه ها می توانید از سبك های مختلفی كه طراحان استفاده می كنند ایده بگیرید و در سرویس منزلتان اجرا كنید . امروز در گالری لاوین قصد داریم ، به شما دوستان عزیز كه تمایل دارید سبك های مختلفی برای سرویس های بهداشتی استفاده كنید ، چند سبك ساده با پیشنهاد های ساده و قابل اجرا را آموزش دهیم كه شما خواننده گرامی بتوانید آینه های متناسب با آن سبك را انتخاب كنید .

جدید ترین روشی كه طراحان برای سرویس های بهداشتی استفاده می كنند ، اجرای سبک مدرن در این محیط است . با بكار بردن رنگ سفید و براق برای روشویی ، طراحی دیوار ها به سبك ساده و تك رنگ ، استفاده از كف پوش هایی ساده برای این محیط ، سبک مدرن را در محیط خود با چند ترفند ساده به اجرا در می آورند . در صورتی كه شما هم دوست دارید مطابق طراحان مدرن ، سرویس بهداشتی خود را طراحی كنید باید بدانید ، بكار بردن رنگ سفید نسبت به سایر رنگ ها ارجحیت دارد پس می توانید از روشویی سفید و براق استفاده كنید و از آن جایی كه در سبك مدرن ، سادگی و مینیمال بودن از اهمیت زیادی بر خوردار است ، توصیه می شود از آینه هایی ساده و بدون فریم و در عین حال زیبا استفاده کنید . در این سبك شما می توانید به جای استفاده از آینه هایی مستطیل شكل ، بیشتر از آینه هایی گرد یا بیضی شكل برای بالای روشویی سرویس استفاده كنید . ویژگی گرد بودن این آینه ها این است كه با خطوط راست و زوایای قایم روشویی در تضاد است و جلوه آن را بیشتر می كند . در چنین سرویس هایی كه پوشش كف و دیواره ها سفید و خنثی هستند ، می توانید از آینه هایی که قاب های باریك دارند ، در رنگ هایی مثل آبی ، قرمز و سبز استفاده كنید كه به محیط بی روح شما انرژی ببخشد .

یكی دیگر از سبك هایی كه معماران برای طراحی سرویس های بهداشتی و سایر محیط ها استفاده می كنند ، سبك روستیك است كه می توانید حس گرما و صمیمیت را با این سبك ، وارد محیط سرویس بهداشتی منزل خود كنید . در این سبك ها از عناصری كه بر گرفته از طبیعت هستند استفاده می شود . شما هم اگر تمایل دارید سرویس بهداشتی خود را مطابق با سبك روستیك طراحی كنید توصیه می شود ، از چوب و یا وسایلی كه طرح چوب هستند ، نهایت استفاده را بكنید . استفاده از چوب به شما ، حس بودن در محیط طبیعی را القا می كند . بنابر این آینه هایی كه برای این سبك در نظر می گیرید ، باید فریم ها ی چوبی داشته باشند و بكار بردن آینه هایی با فریم های چوبی باعث ایجاد عمق به آینه و فضای شما می شود و سبب گرمی و پر انرژی شدن سرویس شما خواهد شد . برای ایجاد هارمونی شما می توانید از آینه هایی با قاب های چوبی هماهنگ با كف پوش ها و دیوارها استفاده کنید ، حتی می توانید از رنگ های كرم و طیف روشن آن ها ، زرد های تركیب شده با سفید یا خاكستری یا انواع رنگ های خاكی و خنثی در كنار رنگ های قهوه ای یا خاكستری تیره برای سطوح افقی و عمودی استفاده كنید . البته برای ایجاد تنوع از رنگ های سبز ، قرمز های سرد و قرمز های گرم یا فیروزه ای نیز می توانید استفاده كنید .

در صورتی كه ترجیح می دهید سرویس شما به صورت سبك كلاسیك باشد ، از بكار بردن پیشنهاد های مذكور خودداری كنید . سبك كلاسیك یكی از سبك های پر دیتل است و می توانید از آینه های فریم دار و طرح دار با رنگ های طلایی استفاده كنید ، كه بصورت آنتیك و لوكس است . هنگامی كه از سرویس بهداشتی كه با این سبك طراحی شده اند ، صحبت می كنیم ، ذهنمان به سمت كابینت های از جنس چوب با رنگ های قهوه ای یا بژ می رود رنگ های پیشنهادی برای كف پوش ها و دیوار ها عبارتند از ؛ رنگ های طلایی ، كرم و نقره ای هستند كه می توانید با ترکیب آینه هایی با فریم های طلایی ، کابینت هایی به صورت کلاسیک و رنگ های پیشنهادی شكوه و جلال را به سرویس خود بدهید .

خوانندگان گرامی سایت گالری لاوین با ما در مقالات بعدی برای دستیابی به اطلاعات بی نظیر در خصوص اشیاء تزئینی و دکوراتیو و علی الخصوص تهیه آینه ها همراه باشید.

شما می توانید برای خرید از محصولات گالری لاوین با شماره تماس 09127755121 تماس حاصل فرمایید .