تأثیر باور نکردنی دکوراسیون بر خلق و خوی افراد
سپتامبر 22, 2018
راهنمای انتخاب مناسب ترین طرح کاغذ دیواری
اکتبر 21, 2018

اهمیت نحوه قرار دادن اشیاء در دکوراسیون منزل

بسیاری از افراد تلاش می کنند دکوراسیون زیبایی برای منزل خود طراحی کنند.

به قدری زیبایی در دکوراسیون برای آنها مهم است که هزینه های زیادی را صرف می کنند. شاید اگر کمی با دقت تر به این کار فکر می کنیم می بینیم که گاهی اوقات با وجود صرف پول زیاد برای تغییر دکوراسیون باز هم نتیجه مورد نظرمان به دست نمی آید و رضایت کامل را نداریم. علت بیشتر این نارضایتی ها به علت چیدمان و نحوه قرار گرفتن اشیاء است.

اگر اشیاء در دکوراسیون شما به خوبی قرار بگیرند ، معمولاً رضایت به دست می آید حتی بدون اینکه به دکوراسیونتان دست بزنید یا مدام در حال تغییر آن باشید. به دلیل اهمیت چیدمان و نحوه قرار دادن اشیاء در دکوراسیون در این مقاله به نحوه قرار دادن اشیاء و نحوه صحیح آن می پردازیم. به طور کلی می توان گفت نکات زیر در نحوه قرار دادن اشیاء در دکوراسیون باید رعایت شود.

یک) نحوه چیدن مبلها

برخی از افراد برای اینکه فضای خالی بیشتری در اتاق یا سالنشان داشته باشند سعی می کنند مبلها را در کنار هم و چسبیده به دیوار قرار دهند. با این کار ممکن است که شما فضای بیشتری داشته باشید ولی از طرف دیگر باعث می شود که فضای شما خیلی خشک و رسمی دیده شود ، بنابراین سعی کنید تا حد امکان ، مبلها را به صورت نیم دایره در کنار هم با فاصله از دیوار قرار دهید. شاید فضای وسط اتاق یا سالن شما کم شود ولی زیباتر خواهد بود.

دو) نحوه قرار دادن تابلوها بر روی دیوار

تابلوهای نقاشی ، خطاطی ، عکسها و تصاویر ، بخشی از دکوراسیون هستند که وجود آنها می تواند زیبایی و دلنشینی فضای شما را چندین برابر افزایش دهد. از طرفی ، حتی می توان با تابلوهایی که به دیوار نصب می کنید به نوعی با تماشاگران و افرادی که به منزل یا محل کار شما سر می زنند تعامل غیر مستقیم برقرار کنید و روحیه و سلیقه خودتان را به آنها نشان دهید. علاوه بر خود تابلوها نحوه چیدنشان نیز مهم است.

تابلوها نباید با چشم افراد در حالت ایستاده فاصله زیادی از بالا یا پائین داشته باشند. بنابراین ، تابلوها را نه خیلی پائین نه خیلی بالا نصب کنید. سعی کنید در روبروی دید افراد و هم زاویه با چشمهای آنها قرار دهید به گونه ای که برای دیدن آنها گردن افراد در یک حالت خط صاف قرار بگیرد نه اینکه گردن خود را بالا یا پائین بگیرند تا تابلو را ببینند. این موضوع در گالری نقاشی هم در نظر گرفته می شود.

سه) رنگهای متفاوت

غالباً افراد از اینکه از رنگهای متنوع در دکوراسیون استفاده کنند اجتناب می کنند. زیرا تصور می کنند که رنگهای ساده و کمتر برای فضای آنها بهتر است به همین دلیل مشاهده می کنیم که به صورت افراطی از رنگ سفید استفاده می کنند. رنگ سفید با اینکه فضا را روشن تر می کند و برای بسیاری از افراد دلچسب است ولی بسیاری از اوقات هم ممکن است فضا را سرد و یکنواخت نشان دهد. پس در دکوراسیون خود از اینکه از رنگهای مختلف استفاده کنید نترسید.

چهار) محل قرار دادن چراغها و روشنایی ها

انواع چراغها و روشنایی هایی که در دکوراسیون به کار می برید باید در جاهای متنوع فضا قرار دهید. سعی کنید همه چراغها بر روی سقف یا بالای سر نباشد. بلکه بخشی هم بر روی میزها قرار دهید بهتر خواهد بود. نکته بسیار مهم دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که سعی کنید از چراغها و روشنایی های کم نور استفاده کنید ولی تعداد چراغها را افزایش دهید. زیرا در این صورت می توانید از نورهای زیادی استفاده کنید و علاوه بر روشنایی بر زیبایی فضا نیز اضافه کنید. (تجهیزات نورپردازی در عکاسی صنعتی)

پنج) از ست کردن بیش از حد بپرهیزید

بسیاری از مردم از ست کردن خوششان می آید. آنها سعی می کنند لباس ، اشیاء و هر چیزی که وجود دارد را ست کنند. در حالی که ست کردنهای بیش از اندازه می تواند از تنوع و زیبایی در دکوراسیون کم کند. فرض کنید پرده ها ، مبلمان ، سرویس چوب و دکوری ها ، فرش و غیره همه یک رنگ داشته باشند یا تم رنگی آنها مشابه باشد به زودی فضا برای شما حالت یکنواخت و خسته کننده ای ایجاد خواهد کرد.


موضوع مرتبط :

اثر رنگهای مکمل در دکوراسیون منزل و محل کار