روشهای انتخاب مناسب ترین کاغذ دیواری برای منزل
ژوئن 6, 2019
طراحی دفتر اداری مدرن برای شرکتها
آگوست 12, 2019

با استفاده از کمد دیواری ها دکوراسیون خود را زیباتر نشان دهید

اکثر افرادی که قصد خرید یا اجاره کردن منزلی را دارند ایده آلها و استانداردهایی در ذهنشان هست که با توجه به آنها دست به انتخاب یک منزل مناسب می زنند.

در این میان برای بسیاری از افراد داشتن کمد دیواری در خانه جدید از اهمیت زیادی برخوردار است. از آنجایی که اکثر خانه ها در ابعاد کوچک ساخته می شود یا اگر در متراژ بزرگتر نیز باشد باز هم کمد دیوارها همیشه به داد اعضای خانه می رسند و در مرتب بودن خانه نقش زیادی دارند این مسئله برای افراد مهم است که خانه آنها به اندازه کافی کمد دیواری داشته باشد. همانطور که وجود کمد دیواری برای مرتب نگه داشتن منزل و جا دادن بسیاری از اشیاء بسیار مهم است ، اما نقش های دیگری نیز دارد که یکی از آنها نقش کمد دیواری ها در زیبایی دکوراسیون منزل است.

بی شک هر چقدر ظاهر کمد دیواری ها زیباتر باشد شما منزل دلبازتر و جذاب تری خواهید داشت. به همین دلیل بهتر است نقش کمد دیواری ها را در دکوراسیون منزل جدی بگیرید و از آن به عنوان ابزاری در چیدمان زیبای منزلتان استفاده کنید. در این مقاله سعی می کنیم نکاتی که در انتخاب نوع کمد دیواری و رنگ آن باید در نظر بگیرید را بیان کنیم تا با دیدی بازتر و آگاهی بیشتر بتوانید جنس و رنگ کمد دیواری را انتخاب کنید. به نکات گفته شده در ادامه مقاله توجه کنید.

یک) در نظر گرفتن رنگ کمد دیواری  

کمد دیواری ها چه در اندازه بزرگ و چه در اندازه کوچک باشند رنگ آنها فضای دکوراسیون شما را تغییر خواهد داد. به عنوان مثال ، اگر رنگ کمد دیواری شما قهوه ای یا خاکستری یا رنگهای تیره باشد فضای منزل و اتاق شما را بسته تر و تاریک تر نشان می دهد. در حالی که اگر رنگ کمد دیواری رنگهای روشنی مانند سفید ، صورتی ، سبز یا آبی و رنگهایی در این طیف باشد فضای شما را روشن تر و دلبازتر نشان خواهد داد.

به شما برای طراحی دکوراسیون پیشنهاد می شود سعی کنید برای رنگ کمد دیواری خود رنگ سفید را در اولویت قرار دهید ؛ زیرا در هر شرایطی و با رنگهای مختلف دکوراسیون شما مطابقت دارد و می توانید به راحتی هر رنگی که برای سایر دکوراسیون خود انتخاب کرده اید با آن هماهنگ و ست کنید. پس اگر ایده خاصی برای رنگ کمد دیواری در ذهن خود ندارید خیال خود را راحت کنید و با انتخاب رنگ سفید دست خود را برای انتخاب رنگ سایر اشیاء دکوراسیونتان باز نگه دارید.

دو) در نظر گرفتن جنس کمد دیواری

در اکثر مواقع جنس کمد دیواری ها از چوب است که با رنگهای مختلف آن را متناسب با دکوراسیون می کنند. اما پیشنهاد ما به شما این است که یکی از بهترین و متناسب ترین رنگها برای دکوراسیون این است که از کمد دیواری با جنس و رنگ چوب استفاده کنید. زیرا اگر بخشی از دکوراسیون ما به ویژه کمد دیواری ها به رنگ و طرح چوب باشند می توانند فضای شما را دلنشین تر و آرام بخش تر نشان دهند. این نکته بسیار مهم است که همیشه در انتخاب جنس و رنگ کمد دیواری باید به نکاتی همچون القای آرامش به فضا دقت کنید چرا که از نظر علم ارگونومی رعایت کردن همه این نکات می تواند موجب ارتقاء سلامت جسمی و روانی شما شود.

سه) هماهنگی کمد دیواری با سرویس چوب

یکی دیگر از ایده های جالب برای طراحی و انتخاب کمدی دیواری ها این است که رنگ و جنس آن را با سرویس چوب خود مانند تخت خواب ، مبلمان ها و میزها هماهنگ و یکدست انتخاب کنید تا فضای شما را منظم تر و زیباتر نشان دهد.

چهار) کمد دیواری های ساده

اگر در دکوراسیون شما فضا تا حدی شلوغ است یا از کاغذ دیواری هایی که طرحهای زیادی دارد استفاده شده بهتر است در انتخاب کمد دیواری ها دقت کافی را داشته باشید. در این شرایط بهترین انتخاب این است که یک کمد دیواری ساده و تک رنگ انتخاب کنید تا فضای شما مرتب تر و بهتر به نظر برسد و شلوغی فضا موجب آزار و اذیت نشود.

پنج) کمد دیواری های طرح دار

دقیقاً بر عکس مورد چهارم نیز صادق است. به این معنی که اگر فضایی ساده با دکوراسیون خلوت و ساده دارید بهتر است رنگ کمد دیواری ها را کمی از رنگهای جذاب تر و پر رنگ تر مانند صورتی ، نارنجی ، زرد ، قهوه ای روشن و… انتخاب کنید که طرحهایی نیز بر روی آن وجود داشته باشد. زیرا سادگی بیش از حد دکوراسیون شما به اندازه شلوغی می تواند آزار دهنده باشد به همین دلیل سعی کنید با انتخاب کمد دیواری طرح دار یک دکوراسیون مناسب طراحی کنید.

در طراحی یک دکوراسیون ، تمامی عوامل و عناصر موجود در فضای شما مهم هستند و باید به همه آنها و هماهنگی شان با سایر عناصر دقت شود.


نکات اساسی و متناسب با روحیه کودک در دکوراسیون اتاق کودکان

چگونه از پارتیشن ها به عنوان بهترین گزینه برای جدا کردن فضاها در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

راهنمای انتخاب مناسب ترین طرح کاغذ دیواری

اهمیت انتخاب کابینت مناسب در دکوراسیون آشپزخانه

گالری لاوین

 آینه