تأثیر انتخاب پارکت مناسب در زیبایی دکوراسیون
دسامبر 13, 2019
جذابیت استفاده از کاغذ دیواریهای طرح برجسته در دکوراسیون
فوریه 1, 2020

بهترین روشها برای طراحی دکوراسیون مراکز خرده فروشی

با اینکه جوامع و به تبع آن صنایع مختلف به شدت در حال تغییر و تحول هستند ، اما باز هم مدیران بازاریابی و صاحبان مشاغل به دنبال این می باشند تا بتوانند توجه مشتریان را به خود جلب کنند.

از میان همه عرضه کننده ها و تولید کننده ها ، خرده فروش ها بیش از سایرین به دنبال جلب نظر و توجه مشتریان هستند ، علت این اهمیت نیز از آن جهت است که اکثریت مشتریان با خرده فروشها به صورت مستقیم در ارتباط هستند. به همین دلیل ، طراحی کردن دکوراسیون برای خرده فروشها از اهمیت زیادی برخوردار است.

قبل از اینکه تصمیم بگیریم یک فروشگاه خرده فروشی راه اندازی کنیم باید رفتار مشتریان را بشناسیم تا بتوانیم یک فروشگاه جالب توجه برای این مشتریان طراحی کنیم. توجه داشته باشید که نوع چیدمان و دکوراسیون فروشگاه شما می تواند بر میزان فروش و همچنین کیفیت ارتباط شما با مشتریانتان تأثیر مثبت یا منفی بگذارد.

اگر طراحی فروشگاه شما به خوبی انجام شده باشد حتی بخش کوچکی از آن بدون دکوراسیون یا بیهوده باقی نمی ماند. از جمله مواردی که در دکوراسیون خرده فروشی شما بسیار مهم است تا شما را به هدفتان برساند شامل موارد زیر است:

یک) نسبت محصول به فضا

اولین اصلی که باید در طراحی دکوراسیون خرده فروشها به آن توجه کنید این است که نسبت محصول شما نسبت به فضای شما یک نسبت مناسبی باشد. یکی از اشتباهات بسیار رایج خرده فروشها این است که تعداد زیادی از کالا یا محصول خود را در یک فروشگاه با فضای کوچک قرار می دهند.

این کار نه تنها موجب می شود محصول آنها به چشم نیاید ، بلکه یافتن آن نیز به سختی انجام می شود. همچنین ، موجب می شود یک تصویر نامناسب از فروشگاه در چشم مخاطبان به نمایش گذاشته شود. سعی کنید حتماً فضاهای کافی در بین لاین ها یا قفسه ها طراحی کنید که مشتریان به خوبی بتوانند در میان این فضا بچرخند و جنس ها را ببینند.

دو) دکوراسیون یا چیدمان مستقیم

در این دسته از تقسیم بندی ها سعی می کنند از تمامی فضاهای فروشگاه به خوبی استفاده کنند. به عنوان مثال ، از تمامی دیوارها و گوشه هایی که در فروشگاه است برای قرار دادن محصولات استفاده می کنند. شاید از لحاظ استفاده از فضاها یک شیوه مقرون به صرفه باشد ولی از آنجا که این شکل از چیدمان موجب شلوغ نشان دادن فضای شما می شود و ممکن است مشتریان بسیاری از محصولات شما را نبینند دکوراسیون جالب توجهی نمی تواند باشد.

سه) لاین های مورب

در این دکوراسیون ، لاین های شما به شکل زاویه دار و مورب قرار می گیرند و امکان حرکت در میان لاین ها و از طرفی دید مناسب برای صندوق دار ها را فراهم می کند. اما مشتریان سریع نمی توانند در میان قفسه ها و لاین ها دور بزنند و وارد لاین کناری شوند. در حالی که حرکت سریع و راحت مشتریان در میان لاین ها یکی از مواردی است که برای مشتریان شما مهم است. زیرا آنها ترجیح می دهند در هنگام خرید راحت باشند و زاویه دید و حرکت آنها وسیع باشد.

چهار) دکوراسیون طرحهای هندسی

در صورتی که محصولات شما از نوع پوشاک ، لوازم آرایش و عطر و محصولات هنری است از این نوع دکوراسیون استفاده کنید. می توانید از طریق طرحهای هندسی جالب ، قفسه هایی را طراحی کنید که می توانند محصول شما را به خوبی به مشتریان نشان دهند و جذابیت آن را چندین برابر نشان دهند.

پنج) دکوراسیون متنوع

گاهی فروشنده ها ترجیح می دهند از طراحی و دکوراسیون های مختلف استفاده کنند تا بهترین گزینه را که بیشتر از بقیه می تواند توجه مشتریان را جلب کند انتخاب کنند. بهتر است در این شکل از دکوراسیون از هر یک از طرحهای مختلف در بخشی از فروشگاه خود استفاده کنید و در نتیجه مقایسه کنید که کدام یک از دکوراسیون های شما برای مشتریان مناسب تر است.

شش) طراحی آزادانه

در این نوع طراحی دکوراسیون ، سعی می کنند الگوهای معمولی را به هم بریزند و از هیچ طرح یا قانونی برای طراحی استفاده نکنند. در این طرح ، ارتباط مشتریان با کالا بسیار بیشتر از سایر طراحی هاست.