جذابیتهای استفاده از دکوراسیون بتنی در محل کار و منزل
سپتامبر 8, 2018
اهمیت نحوه قرار دادن اشیاء در دکوراسیون منزل
اکتبر 6, 2018

تأثیر باور نکردنی دکوراسیون بر خلق و خوی افراد

محیطی که در آن زندگی و کار می کنیم تا حد زیادی بر خلق و خو و روحیه ما تأثیر می گذارد. به گونه ای که با کمی تغییر در محیط متوجه می شوید که آرامش شما بیشتر یا کمتر شده است.

اگر در جایی زندگی یا کار می کنید که هیچ گونه عنصر زیبایی شناختی در دکوراسیون آن به کار نرفته است بعد از مدتی متوجه خواهید شد که احساس اضطراب ، افسردگی و دلتنگی به سراغ شما می آید. تصور کنید که بعد از ساعتها کار در بیرون از منزل برای استراحت کردن به چنین محیطی برگردید ، نه تنها خستگی روزانه شما کم نخواهد شد بلکه ممکن است حالتهای عصبانیت یا غم را نیز در خود احساس کنید.

تصور کنید که چنین فضایی در محیط کاری شما نیز حاکم است ، یعنی فضایی بدون چیدمان جالب ، اشیاء کهنه ای که چندان زیبایی ندارند و ساختمانی با معماری نه چندان زیبا ، کاملاً مشخص است که تحمل کردن این محیط و کار کردن در آن برای شما سخت خواهد بود. بنابراین ، برای اینکه بتوانید انرژی کافی هم در محل کار و هم در محیط زندگی و خانه خود داشته باشید یکی از مهمترین چیزها توجه به دکوراسیون فضا است. در این مقاله نکاتی را برای دکوراسیون منزل یا محل کار پیشنهاد می دهیم تا بتوانید فضایی مناسب و کمتر خسته کننده و کسالت آور و همچنین شادی را داشته باشید.

یک) افزودن نور و روشنایی به فضا

نور یکی از اصلی ترین موارد در دکوراسیون فضاست. علاوه بر اینکه انتخاب نورپردازی مناسب می تواند به زیبایی فضای شما کمک کند بلکه می تواند اثر زیادی بر روحیه شما داشته باشد. به گونه ای که در درمان بسیاری از بیماریها از جمله افسردگی از تکنیک نوردرمانی استفاده می شود. بنابراین ، اثر این عامل مهم در دکوراسیون را جدی بگیرید و تا جایی که می توانید ابتدا به نورپردازی فضای خود توجه کنید.

علاوه بر اینکه شما می توانید با افزودن نور و چراغ به فضا به شادابی محیط اضافه کنید، سعی کنید در انتخاب منزل و محل کار خود نیز تا جایی که امکان دارد ، محلی را انتخاب کنید که در طول روز ، نور کافی به آن برسد. زیرا این نور طبیعی و خدادادی نه تنها بر روحیه شما اثر می گذارد و فضای دلنشینی برایتان فراهم می کند بلکه حتی بر میزان خستگی ، کسالت و تنظیم ساعات خواب و بیداری شما نیز اثر زیادی دارد.

دو) انتخاب رنگهای مناسب

رنگها نیز همچون نور بر روحیه و احساسات شما اثرات مختلفی دارند. اگر در محل کار یا زندگی شما از رنگهایی با تناژ بالا استفاده شده باشد خواه ناخواه احساس افسردگی را در شما ایجاد می کند. مثلا اگر پرده های سنگین با رنگهای قهوه­ ای یا سورمه ای تیره را به مدت طولانی و همچنین در تعداد زیاد استفاده کنید بعد از مدتی هم از فضا خسته خواهید شد و هم اینکه اثرات منفی آن را بر روحیه و حالات روانی خود را خواهید دید.

به همین دلیل به شما پیشنهاد می شود در انتخاب رنگ برای اشیاء و دکوراسیون خود دقت کنید. سعی کنید رنگهایی که شدت یا همان تناژ رنگ در آنها کمتر است استفاده کنید. مثلا اگر به رنگ قهوه ای یا سورمه ای علاقه مند هستید سعی کنید طیف کم رنگ آنها را انتخاب کنید. همچنین رنگ دیوارهای مناسبی نیز برای دکوراسیون خود انتخاب کنید.

مثلاً هرگز از رنگهای تیره برای اتاق خواب استفاده نکنید. یا دیوارهای سالن پذیرایی خود را در صورتی که سالن کوچکی دارید با رنگهای تیره یا پر رنگ ، رنگ آمیزی نکنید. همچنین ، لازم نیست همیشه همه منزل یا محل کار خود را به رنگ دلخواهتان رنگ آمیزی کنید یا اشیاء و دکوراسیون آن را به رنگ دلخواهتان انتخاب کنید. زمان آن است تا کمی تنوع به محیط خود بدهید و رنگها و دکوراسیون متفاوتی را تجربه کنید تا اثر آن بر روحیه و خلق و خوی خود را مشاهده کنید. این موضوع حتی در جوانسازی پوست هم تاثیر دارد. و می تواند درمان چروک های پوست تاثیر داشته باشد.

سه) نظم و ترتیب

سعی کنید همیشه یک نظم و ترتیب خوبی در فضای خود داشته باشید. فضای نامرتب ، کثیف و به هم ریخته هر چقدر هم با اشیاء قیمتی یا رنگهای خوب پر شده باشد باز هم می تواند یک حس آشفتگی و ناراحتی به شما منتقل کند.

چهار) اشیاء خاطره انگیز و مورد علاقه

یکی از راههایی که می توانید یک فضای آرامش بخش و زیبایی داشته باشید که به شما کمک کند روحیه خوبی در طول روز داشته باشید این است که از اشیاء مورد علاقه خودتان در دکوراسیون استفاده کنید.

پنجم) گل و گیاه و نمادهای طبیعت

همیشه طبیعت اثر مثبتی روی روحیه افراد می گذارد. پس بهتر است همیشه از گل و گیاهان طبیعی در دکوراسیون منزل و محل کار خود استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آینده مدرن ، مجسمه دکوری و همچنین نقاشی های دکوراتیو به این صفحات مراجه نمایید.


طراحی دکوراسیون داخلی

نکات عملی برای طراحی دکوراسیون فروشگاه ها

استفاده از آینه تزیینی در آشپز خانه

نکات طلایی طراحی دکوراسیون کافی شاپ و رستوران

اثر رنگهای مکمل در دکوراسیون منزل و محل کار

جذابیتهای استفاده از دکوراسیون بتنی در محل کار و منزل

بهترین گزینه ها برای داشتن یک چیدمان یا دکوراسیون سنتی

نقش سقف پوشها در جذابیت دکوراسیون