اگر قصد بازسازی منزل یا محل کار خود را دارید در این مقاله با ما همراه شوید!
نوامبر 11, 2020
سه تکنیک مهم در دکوراسیون آشپزخانه های امروزی
مارس 7, 2021

تکنیکهای طراحی داخلی اتاق نوزاد

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی برای بسیاری از افراد یکی از ضروریات و موضوعات مهم در طراحی منزل شان شده است.

هر چند در دکوراسیون داخلی باید بین تمامی قسمتهای منزل ، هماهنگی و یکپارچگی وجود داشته باشد ولی طراحی متفاوت در بخشهای مختلف می تواند بر جذابیت و زیبایی منزل شما بیافزاید. از طرفی نمی توان برخی از بخشهای فضا را شبیه به سایر بخشها طراحی کرد. نکته ای که برای اجرای ایده های مختلف در طراحی بخشهای مختلف منزل باید مد نظر قرار دهید این است که طراحی ها و رنگهای مختلف باید با یکدیگر ترکیب زیبایی در کنار هم ایجاد کنند.

یکی از بخش هایی که در منزل معمولاً طراحی آن برای افراد مهم است و لازم است طراحی آن با سایر بخشهای منزل متفاوت باشد ، طراحی اتاق برای نوزادان است. بسیاری از افراد زمانی که صاحب فرزندی می شوند تمایل دارند اتاق نوزاد را به بهترین شکل ممکن طراحی کنند.

اگر شما نیز قصد دارید اتاقی را برای نوزاد خود طراحی کنید بهتر است تکنیکهایی که در این مقاله گفته می شود را مد نظر قرار دهید تا مناسب ترین طراحی را داشته باشید.

یک) استفاده از چوب در طراحی

تا جایی که امکان دارد سعی کنید در طراحی اتاق نوزادان از چوب به جای فلز استفاده کنید. به عنوان مثال ، قفسه ها یا کمدها و تخت فلزی و آهنی جذابیت زیادی برای طراحی اتاق نوزاد ندارند. بهتر است اتاق نوزاد حس و حال انعطاف پذیری ، لطافت و شادی را منتقل کند. بنابراین ، اگر به جای آن از قفسه ها یا کمدها و تخت چوبی استفاده کنید به فضای شما زیبایی و لطافت و جذابیت بیشتری می دهند. همچنین برای اتاق نوزادان و کودکان چوبها امنیت بیشتری نسبت به اشیاء یا سطوح فلزی فراهم می کنند.

دو) انتخاب رنگ های مناسب

مسلماً یکی از جنبه های مهم در طراحی دکوراسیون ها به ویژه برای کودکان و نوزادان، رنگی است که در دکوراسیون آن استفاده می شود. یکی از مناسب ترین رنگها برای این منظور ، رنگ صورتی است.

اگر در طراحی ها و دکوراسیون هایی که برای لوازم کودکان و نوزادان دقت کرده باشید حتماً مشاهده کرده اید که غالباً از رنگ صورتی استفاده می کنند. هر چند رنگ صورتی از پر طرفدارترین رنگها برای طراحی دکوراسیون نوزادان است ولی رنگهای روشنی مانند رنگ زرد ، آبی ، سفید نیز از رنگهای مناسب برای این دسته از طراحی هاست.

البته لازم به ذکر است که ترکیب چندین رنگ از رنگهایی که گفته شد نیز می تواند دکوراسیون جذابی برای شما ایجاد کند.

در هر حال به شما توصیه می شود هرگز از رنگهای تیره در طراحی دکوراسیون اتاق نوزادان و کودکان استفاده نکنید. به عنوان مثال ، رنگهای زرد پر رنگ ، سبز پر رنگ ، قرمز یا آبی پر رنگ اصلاً گزینه های خوبی برای اتاق نوزادان نیستند.

البته در صورتی که از نوع کم رنگ این رنگها استفاده کنید رنگهای مناسبی برای اتاق نوزادان خواهند بود. به هر ترتیب ، بهتر است همیشه از رنگهای روشن  و کم رنگ برای این دکوراسیون استفاده کنید تا به لحاظ روانی و جسمی ، شرایط مناسبی را برای رشد نوزادان فراهم کند. زیرا تحقیقات متعدد نشان داده است که رنگها اثر زیادی در رفتار و روحیات نوزادان دارند.

در نهایت لازم است یادآوری شود که کودکان با سرعت بیشتری رشد می کنند و لازم است که پس از مدت کوتاهی بسیاری از اشیاء و لوازم اتاق نوزادان تعویض شود.

اگر هزینه کافی برای تعویض این اشیاء پس از مدت کوتاهی ندارید بهتر است در طراحی دکوراسیون خود اشیاء و رنگها را به نحوی انتخاب کنید که حداقل تا سن ورود به مدرسه یعنی تا سن 7 سالگی کودکان بتوانید از آن استفاده کنید.