بهترین گزینه ها برای داشتن یک چیدمان یا دکوراسیون سنتی
آگوست 18, 2018
تأثیر باور نکردنی دکوراسیون بر خلق و خوی افراد
سپتامبر 22, 2018

جذابیتهای استفاده از دکوراسیون بتنی در محل کار و منزل

استفاده از دیوارها و اشیاء ساخته شده از بتن ، امروزه طرفدارانی را پیدا کرده است.

تقریباً می توان این دکوراسیون را یک ریسک جسورانه دانست. چرا که هنوز بسیاری از مردم استفاده از بتن در دکوراسیون را یک اقدام غیر معمول می دانند. اما با همه اینها ، افرادی هستند که ترجیح می دهند از این دیوارهای بتنی یا حتی اشیاء بتنی در دکوراسیون استفاده کنند.

به ویژه از این دیوارها در انبارها ، خانه هایی که به سبک مینیمال ساخته شده اند یا فضاهایی که به سبک صنعتی هستند استفاده کنند. اما چه قابل باور باشد و چه نباشد استفاده از دیوارهای بتنی یک روش دکوراسیون مد روز هست. ممکن است بسیاری از افراد فکر کنند که استفاده ازاین دیوارها برای انبار یا قسمتهای پارکینگ و فضاهای مشابه مناسب باشد در حالی که استفاده از این دیوارها در اتاق خواب یا فضای نشیمن و آشپرخانه نیز می تواند یک فضای مدرن برای شما مهیا کند.

به طور کلی ، می توان مزایای استفاده از دیوارهای بتنی در دکوراسیون را در موارد زیر خلاصه کرد:

یک) ارزان قیمت بودن

بتن ها مواد ارزان قیمتی هستند که بسیار مقرون به صرفه هستند ، مخصوصاً اگر خودتان توانایی و تخصص در آماده کردن آن داشته باشید می توانید با هزینه بسیار پائینی یک دکوراسیون مناسب و مدرن طراحی کنید. علاوه بر اینها ، مقاومت بتن ها بسیار بالاست و این برای بالا بردن استقامت محل شما نیز بسیار مهم است.

دو) ساخت اشیاء بتنی

علاوه بر اینکه می توانید از دیوارهای بتنی در دکوراسیون خود استفاده کنید ، بتن ها را برای ساخت اشیاء مورد استفاده در دکوراسیون نیز می توانید به کار ببرید. به عنوان مثال بسیاری از افراد از بتن ها برای ساخت اشیائی مانند ساعت های دیواری ، گلدانهای سنگی و غیره می سازند و از این اشیاء به خوبی در دکوراسیون خود استفاده می کنند.

سه) مقاومت بالا

از آنجایی که بتن ها مقاومت بسیار بالایی در مقابل تَرَک خوردن یا صدمات ناشی از گرما و سرما دارند می توانید به خوبی در قسمتهایی از منزل یا محل کار خود که آسیب دیده است از این ماده برای تعمیر استفاده کنید. در واقع هم دکوراسیون متفاوتی را طراحی و هم به مقاومت ساختمان کمک کرده اید.

چهار) بالا بردن قیمت و ارزش فضا

علی رغم اینکه گفته شد استفاده از بتن ها در فضا کم هزینه است ولی به دلیل مزایای زیادی که این ماده در استحکام فضا دارد ارزش محل شما را بالا می برد و زمان فروش متوجه خواهید شد که بتنی بودن فضا یا دکوراسیون شما تا چه اندازه ارزش فضای شما را بالا برده است و می توانید با قیمت بالاتری بفروشید.

پنج) خاص و منحصر به فرد بودن

امروزه منحصر به فرد بودن در هر زمینه ای برای افراد جذاب است. استفاده از طرحها و مدلهای بتنی نیز در دکوراسیون می تواند فضای شما را منحصر به فرد سازد و جذابیتی زیادی را بیافریند.

بسیاری از افراد چون احساس می کنند که دیوارهای بتنی فضا را یک فضای سرد و بی روح نشان شاید می دهد چندان تمایلی به استفاده از این گزینه نداشته باشند. در حالی که با تغییرات اندکی می توانید به راحتی از این دکوراسیون به بهترین نحو برای زیبایی فضا و مدرن نشان دادن آن استفاده کنید. از جمله این تغییرات و تکنیکها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) استفاده از رنگ

استفاده از رنگها بهترین گزینه ای است که شما می توانید با رنگ کردن بتنهای دیوار از سردی و خشن بودن فضا کم کنید.

2) استفاده از چوب

همانطور که سنگ و بتن در ما حس سردی و خشن بودن را تداعی می کند ، استفاده از چوب می تواند فضا را گرم و دلنشین تر سازد. پس اگر تمایل دارید از سردی فضای خود کم کنید حتماً پیشنهاد می شود که در دکوراسیون خودتان از چوبها به نحو احسن استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید با طرح چوب برای پنجره ها از این سردی محیط کمتر کنید. همچنین استفاده از مبلمانهای چوبی نیز فکر خوبی برای استفاده در این فضاهاست.\

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آینده مدرن ، مجسمه دکوری و همچنین نقاشی های دکوراتیو به این صفحات مراجه نمایید.

طراحی دکوراسیون داخلی