بهترین روشها برای طراحی دکوراسیون مراکز خرده فروشی
ژانویه 6, 2020
با طراحی یک کتابخانه در دکوراسیون خود، منزل یا محل کار زیباتری داشته باشید !
مارس 7, 2020

جذابیت استفاده از کاغذ دیواریهای طرح برجسته در دکوراسیون

انسانها همیشه به دنبال یافتن روشهایی هستند که محیط زندگی خود را زیباتر کنند.

از آنجایی که زیبایی آن می تواند موجب آرامش بیشتر افراد شود به همین دلیل همه روزه شاهد ورود طرحها و روشهای مختلف برای دستیابی به این هدف هستیم. گاهی برای رسیدن به این هدف ، زمان یا هزینه کافی نداریم. اما نمی توانیم به طور کلی ، قید داشتن یک محیط آرام و زیبا را بزنیم و منصرف شویم. به همین دلیل صنعت کاغذ دیواری و دکوراسیون منزل با کاغذ دیوارهایی که طرحهای مختلف دارد به داد ما می رسند. علت رونق گرفتن بازار کاغذ دیواریها نیز همین مسأله است.

یکی از شکلها و انواع کاغذ دیواری ها ، کاغذ دیواری ها با طرحهای برجسته هستند. این طرح ها بسیار چشم نواز و متمایز از دیگر کاغذ دیواریها می باشند. گاهی در برخی از این کاغذ دیواریها ، طرحها به قدری ملموس هستند و به زیبایی بر روی آن طراحی شده اند که بیننده فکر می کند این طرحها واقعی می باشند.

همین جذابیتهای کاغذ دیواری با طرحهای برجسته است که امروز موجب شده مشتریان زیادی به سمت آنها گرایش داشته باشند. از طرفی یک کاغذ دیواری خوب به همان اندازه که می تواند به فضای شما زیبایی و جذابیت ببخشد بلکه به همان اندازه نیز مراحل نصب آن به راحتی اتفاق می افتد. یعنی با استفاده از یک کاغذ دیواری مناسب هم می توانید محیط خود را به زیبایی بیارایید و از طرفی به راحتی این کار قابل انجام است و نیاز به هزینه هنگفت یا به هم ریختن منزل یا محل کار شما ندارد.

زیرا در برخی از تنوع بخشی در دکوراسیون ها شما نیاز دارید بخشی از محل زندگی یا کار خود را تخریب کرده و بازسازی کنید اما مسئله در زمینه کاغذ دیواری ها متفاوت است و نیازی به هیچ یک از این کارها نیست. در نهایت نیز می توانید یک دکوراسیون زیبا و متفاوت تر از قبل داشته باشید. در این میان کاغذ دیواریهای طرح دار بیشتر از بقیه آنها می توانند به محیط شما تنوع بخشند.

این کاغذ دیوارها از طرحها و شکلهایی تشکیل شده است که بر روی آنها از عکسها و خط های مختلف به شکل برجسته و قابل لمس استفاده شده است. همچنین در بازار انواع مختلفی از آنها وجود دارد. مثلاً شما با توجه به فضای خود می توانید از جنس های مختلف آن که از الیاف مخملی تا سایر الیاف ها تشکیل شده است استفاده کنید.

این تنوع جنس ها موجب شده است شما یک طرح بسیار شکیل و چشم نواز به همراه داشته باشید. حتی برخی از کاغذ دیوارهای برجسته هستند که طرح های آنها بر روی کاغذهایی که با سنگ کار شده است طراحی شده اند. این طرحها به قدری جذاب و زیبا هستند که کاملاً لوکس به نظر می رسند و فضا را بسیار لوکس نشان می دهند. لازم به ذکر است که بسیاری از این طرحها به وسیله دست بر روی این کاغذ دیوارهای طراحی شده است.

مهمترین نکته ای که در استفاده از کاغذ دیواریها و نحوه نصب کردن آنها وجود دارد این است که هر چقدر نصب آن با دقت صورت بگیرد بیشتر می تواند مخاطبان را جذب کند و همچنین افراد زیادی ترغیب به نصب آن در محل زندگی یا محل کارشان می شوند.

با توجه به اینکه شما این کاغذ دیواریها را برای کدام بخش از محل زندگی یا کار خود می خواهید رنگ و طرح آن می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال ، کاغذ دیواری برجسته ای که  در محل کارتان نصب کرده اید با توجه به نوع شغلتان و زمینه کسب و کار و مواردی که با آنها سر و کار دارید باید طرح کاغذ دیواری و رنگ آن را متفاوت انتخاب کنید.

زمانی که قصد دارید این کاغذ دیواریها را در سالن پذیرایی منزلتان نصب کنید نیز طرح و رنگ آن می تواند متفاوت باشد. سعی کنید طرح و رنگ آن در درجه اول با تم کلی دکوراسیون شما هماهنگ باشد و در درجه بعدی نیز متناسب با فضایی باشد که از آن استفاده می کنید.

به عنوان مثال ، کاغذ دیواری برجسته برای اتاق خواب باید رنگهای ملایم تر و طرحهای کمتر زاویه دار داشته باشد. در حالی که سالن پذیرایی شما می تواند طرحهایی که زاویه های بیشتری در آن به کار رفته است داشته باشد. همچنین طرحهای زاویه دار را برای محل کارتان نیز می توانید استفاده کنید و یکی از مناسب ترین طرحها برای محل کار محسوب می شوند.

طراحی دکوراسیون