اهمیت نحوه قرار دادن اشیاء در دکوراسیون منزل
اکتبر 6, 2018
نکته های ضروری برای دکوراسیون سالن آرایشی
نوامبر 3, 2018

راهنمای انتخاب مناسب ترین طرح کاغذ دیواری

اگر قصد دارید چیدمان یا شکل ظاهری منزل یا محل کار خود را تغییر دهید در عین حال یک تغییر چشمگیر و تأثیر گذاری نیز باشد این است که از کاغذ دیواریها استفاده کنید.

کاغذ دیواریها بدون اینکه نیاز داشته باشند شما دیوارهای خود را تغییر دهید ، رنگ کنید یا تخریب کنید یک فضای جدید به وجود آورید. کاغذ دیواریها با طرحها و رنگهایی که دارند می توانند به راحتی به محیط شما یک تنوع دلنشین ببخشند. کاغذ دیواریها به قدری متنوع هستند که می توانید در انتخاب آنها کاملاً آزاد باشید. اگر به فکر تغییر دیوارهای خود و دکوراسیونتان هستید کاغذ دیواریها انتخاب مناسبی هستند. اما قبل از انتخاب کاغذ دیواری بهتر است به چند نکته توجه کنید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. در ادامه به نکاتی اشاره می کنیم که شما را در این زمینه کمک می کند.

راهنمایی اول جهت انتخاب بهترین کاغذ دیواری ) هماهنگی با فضا

همانطور که پرده ها ، فرشها ، مبل و دیگر اشیاء دکوراسیون شما باید با یکدیگر هماهنگی و هارمونی داشته باشند تا فضای زیبایی داشته باشید ، همین اصل در انتخاب کاغذ دیواری نیز صدق می کند. بهتر است در انتخاب کاغذ دیواری به دکوراسیون کلی فضای خود و هماهنگی با سایر اشیاء توجه کنید و از نظر رنگ  و طرح ، کاغذی را انتخاب کنید که بیشترین هماهنگی را با سایر اشیاء فضای شما دارد.

راهنمایی دوم جهت انتخاب بهترین کاغذ دیواری ) رنگ کاغذ دیواری

همانطور که انتخاب فرشهای رنگ روشن می تواند فضاهای کوچک شما را بزرگتر و دلبازتر نشان دهد کاغذ دیواری نیز همین کارکرد را دارد. بنابراین اگر قصد دارید فضای کوچک خود را دلبازتر و بزرگتر نشان دهید بهتر است از کاغذهایی که رنگشان روشن است استفاده کنید اما اگر فضای شما به قدری بزرگ است که تمایل دارید آن را کمی کوچکت تر و دنج تر نشان دهید بهتر است از رنگهای تیره استفاده کنید. پیشنهاد می شود اگر صاحب کافی شاپ یا مکانهای این چنینی هستید نیز از کاغذ دیواریهایی با رنگهای تیره استفاده کنید تا فضای شما را گرم و دنج تر و آرامش بخش تر نشان دهد.

راهنمایی سوم جهت انتخاب بهترین کاغذ دیواری ) طرح کاغذ دیواری

کاغذ دیواریها در طرحهای مختلف وجود دارند. برخی از آنها پر از نقش و نگارهای متنوع هستند و در برخی دیگر نیز یک نقش کوچک یا طرح خاصی در سراسر کاغذ دیواری تکرار شده است. اگر فضایی دارید که کمی ناهموار است ، ترک خورده یا عوارضی بر روی آن وجود دارد بهتر است از طرحهایی که در سراسر کاغذ دیواری تکرار شده است استفاده کنید. این کاغذ دیواریها علاوه بر اینکه آسیبهای دیوار را می پوشاند بلکه می تواند فضای شما را بزرگ تر و مرتب تر نشان دهد.

راهنمایی چهارم جهت انتخاب بهترین کاغذ دیواری ) طرحهای ریز یا طرحهای درشت

همانطور که رنگ کاغذ دیواری می تواند فضای شما را آرام تر یا بزرگ و کوچکتر نشان دهد طرحهای روی این کاغذها نیز می توانند چنین خاصیتی داشته باشند. به عنوان مثال کاغذ دیواریهایی که طرحهای روی آن بزرگ یا به زبان دیگر درشت تر هستند فضای شما را بزرگتر نشان می دهند و برعکس اگر طرحهای ریزی داشته باشند فضای شما را جمع و جور تر نشان می دهند.

راهنمایی پنجم جهت انتخاب بهترین کاغذ دیواری ) خط های روی کاغذ دیواری

اگر روی کاغذ دیواری شما خط های عمودی یا افقی وجود داشته باشند می توانند در بلندتر یا کوتاه تر نشان دادن سقفهای شما نقش زیادی داشته باشند. به عنوان مثال اگر خط های روی کاغذ دیواریتان خط های عمودی باشند دیوارها سقفهای شما بلندتر دیده می شوند و بر عکس اگر این خط های افقی باشند ارتفاع دیوارها و سقفهای شما کوتاه تر به چشم می آید. در عوض خط های افقی فضای شما را بزرگتر و کشیده تر نشان می دهند.

راهنمایی ششم جهت انتخاب بهترین کاغذ دیواری ) تناسب با کفپوش فضا

بیشترین هماهنگی که در انتخاب نوع کاغذ دیواری و سایر اشیاء فضا باید وجود داشته باشد هماهنگی با کف پوش است. اگر کفپوشهای شما طرحهای زیادی دارد بهتر است کاغذ دیواری را ساده تر انتخاب کنید و اگر کف پوشتان ساده است کاغذ دیواری شلوغ گزینه مناسب تری است. این هماهنگی ها علاوه بر اینکه بر زیبایی دکوراسیون شما می افزاید بلکه آرامش فضای شما را نیز بیشتر می کند.

رعایت کردن نکات مطرح شده در بالا به شما کمک می کند با یکی از ارزان تر روشهای طراحی دکوراسیون که کاغذ دیواری است یک فضای دلخواه و زیبا داشته باشید.


موضوعات مرتبط :

اثر رنگهای مکمل در دکوراسیون منزل و محل کار

جذابیتهای استفاده از دکوراسیون بتنی در محل کار و منزل

استفاده از آینه تزیینی در آشپز خانه