بازاریابی آثار هنری
می 14, 2019
با استفاده از کمد دیواری ها دکوراسیون خود را زیباتر نشان دهید
جولای 5, 2019

روشهای انتخاب مناسب ترین کاغذ دیواری برای منزل

یکی از مهم ترین عناصر در دکوراسیون منازل ، انتخاب کاغذ دیواری است.

شاید در ابتدا انتخاب یک کاغذ دیواری برای سالن پذیرایی یا اتاق خواب در منزل کار ساده ای به نظر برسد. اما زمانی که قصد دارید یک چیدمان زیبا و دکوراسیون مناسب داشته باشید کار دشواری می شود. مهمترین بخش منزل در زمینه دکوراسیون ، سالن پذیرایی است. سالن پذیرایی اولین جایی است که هم خودتان و هم دیگران با آن مواجه می شوند و بیشترین زمان شما یا افرادی که مهمان منزل شما هستند در این بخش سپری می شود. همچنین ، به محض ورود به منزل این بخش از منزل شماست که به چشم می آید.

بنابراین ، زیبایی این قسمت از اهمیت زیادی برخوردار است. انتخاب هر نوع کاغذ دیواری نشان دهنده سلیقه شماست. اگر به بازار فروش کاغذ دیواری سری بزنید با چنان تنوعی مواجه می شوید که انتخاب را برای شما سخت می کند. پس بهتر است قبل از اینکه اقدام به خرید کاغذ دیواری کنید به نکته های گفته شده در این مقاله توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید و از سردرگمی در انتخاب رها شوید.

یک) هماهنگی رنگهای بین اشیاء

قبل از خرید کاغذ دیواری باید به این توجه کنید که زمینه رنگ غالب در اشیاء منزل شما چیست ؟ یا اکثر اشیاء و دکوراسیون منزل شما به ویژه در سالن پذیرایی به چه رنگی است ؟ این رنگ می تواند مبنای انتخاب شما قرار بگیرد و کاغذ دیواری مناسب را انتخاب کنید. سعی کنید رنگ کاغذ دیواری را با رنگ اشیاء خود به ویژه فرش و مبلمانتان هماهنگ انتخاب کنید.

دو) توجه به طرحهای فرش و مبلمان

اگر شما فرش و مبلمان ساده ای دارید که طرح چندانی در زمینه آنها استفاده نشده است بهتر است کاغذ دیواری که دارای تصاویر یا خطوط بیشتری است انتخاب کنید. زیرا این تضاد موجب زیبایی بیشتر در منزل شما می شود.

سه) تفاوت کاغذ دیواری سالن پذیرایی و اتاق خواب

جذاب ترین دکوراسیون را زمانی خواهید داشت که کاغذ دیواری سالن پذیرایی شما با اتاق خوابتان متفاوت باشد. بهتر است برای کاغذ دیواری سالن پذیراییتان از طراحهای براق و شکیل تر نسبت به کاغذ دیواری اتاق خواب استفاده کنید. داشتن کمی براقی در کاغذ دیواری سالن پذیرایی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا جلوه خاصی به سالن شما می دهد و ظاهر آن را نسبت به اتاق خوابتان بسیار متفاوت می کند.

علاوه بر این اگر سالن شما کمی بزرگ است بهتر است برای هر قسمت از آن که چیدمان خاصی دارید از کاغذ دیواری متفاوت و مناسب با آن قسمت استفاده کنید. این کار موجب می شود فضای شما بسیار زیبا به نظر برسد و شما را فردی با سلیقه نشان دهد.

چهار) طرح های ریز با رنگ ملایم

اگر می خواهید در سالن پذیرایی خودتان یک فضای آرام و دنجی داشته باشید ، کاغذ دیواری هایی که طرح ها و نقوش روی آن ریز یا کوچک هستند و رنگ ملایم و کمرنگی دارند بهترین انتخاب برای شما هستند. چرا که با این تصاویر و رنگها ، شما فضایی آرام را در دکوراسیون خود ایجاد می کنید. البته این نقوش برای اتاق خواب نیز بسیار مناسب می باشد و بهتر است برای کاغذ دیواری های اتاق خوابتان نیز تصاویر ریز و کم رنگ را انتخاب کنید. البته در این مواقع بهتر است کاغذ دیواری های سالن پذیرایی از جنس مرغوب تر و جذاب تر نسبت به اتاق خواب انتخاب شود.

پنج) انتخاب کاغذ دیواری ساده

در انتخاب هر چیزی باید اصل ساده بودن را رعایت کنید. همیشه سادگی یک چیز موجب جذابیت بیشتر آن می شود. در انتخاب کاغذ دیواری نیز سعی کنید یک کاغذ دیواری ساده انتخاب کنید و به دنبال طرح های شلوغ و پر از طرح نباشید.

شش) طرح متناسب

ممکن است دکوراسیون منزل شما مدرن یا سنتی باشد. با توجه به تم اصلی اشیاء منزل خود سعی کنید کاغذ دیواری متناسب با آن را انتخاب کنید.

رعایت کردن اصول و نکات گفته شده در بالا به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را در انتخاب کاغذ دیواری داشته باشید و دکوراسیون خود را اصولی تر و جذاب تر طراحی کنید.


موضوعات مرتبط :

راهنمای انتخاب مناسب ترین طرح کاغذ دیواری

طراحی خلاقانه گلخانه های تزئینی برای دکوراسیون منزل یا محل کار

جذابیتهای استفاده از دکوراسیون بتنی در محل کار و منزل

راهنمای انتخاب مناسب ترین طرح کاغذ دیواری

اهمیت نحوه قرار دادن اشیاء در دکوراسیون منزل

اثر رنگهای مکمل در دکوراسیون منزل و محل کار

گالری نقاشی