تکنیکهای طراحی داخلی اتاق نوزاد
فوریه 10, 2021
چند پیشنهاد عالی برای طراحی گلخانه در منزل (بخش اول)
می 10, 2021

سه تکنیک مهم در دکوراسیون آشپزخانه های امروزی

آشپزخانه ها از بخشهای مهم یک منزل به حساب می آیند.

این بخش از منزل همیشه مورد توجه خانواده ها بوده و برای طراحی آن ایده ها و سلیقه های مختلفی را به کار می بردند. حتی هنگام خرید یک منزل ، به یکی از بخشهای مهم آن که توجه بسیاری می شود ، آشپزخانه های آن هست. کوچکی ، بزرگی ، کیفیت نور و تهویه آن از جمله موارد مهم در آشپزخانه ها هستند که همیشه توجه ویژه ای به آنها می شود.

متأسفانه امروزه به دلیل کوچک شدن فضای خانه ها ، تغییرات زیادی در این بخش از منزل ها به وجود آمده است. بخشی از این تغییرات مربوط به فضای کم خانه ها و آپارتمان نشینی است و بخشی دیگر به دلیل تغییر سلیقه افراد اتفاق افتاده است. تغییر سلیقه طراحان دکوراسیون و تغییر سلیقه افراد که بیشتر تحت تأثیر فرهنگهای جهانی و غربی است موجب شده آشپزخانه های امروزی به لحاظ ویژگیهای ظاهری تغییرات زیادی نسبت به گذشته داشته باشد.

با این تغییراتی که اتفاق افتاده بسیاری از افراد در دکوراسیون این قسمت دچار مشکل می شوند. آنها تمایل دارند این بخش از منزلشان که یکی از مهمترین بخشهای آن است هم به لحاظ بهداشتی و امنیتی و هم به لحاظ معماری و دکوراسیون ، کاملاً متناسب طراحی شود. به همین دلیل در این مقاله سعی کرده ایم ، تکنیکهای جالبی برای طراحی دکوراسیون آشپرخانه های امروزی ارائه دهیم.

یک) کفپوش آشپزخانه

معمولاً یکی از قسمتهای منزل که در اولین نگاه بسیار به چشم می آید و در کلیت دکوراسیون تأثیر بسزایی دارد کفپوش آن است. کفپوشی که برای آشپزخانه ها در نظر می گیرید بسیار مهم است. به ویژه اگر آشپزخانه شما نور کافی یا پنجره ای ندارد ، بهتر است کفپوش آن را با کیفیت بیشتر و بهتری انتخاب کنید و به رنگ آن توجه ویژه ای داشته باشید. به این منظور بهتر است کفپوشهای رنگ روشن مانند رنگ سفید یا زرد بسیار روشن انتخاب کنید که به فضای شما نور کافی بدهد.

دو) کابینت ها

کابینت ها کاربرد بسیار مهمی در آشپزخانه ها دارند. علاوه بر اینکه به نظم محیط آشپزخانه بسیار کمک می کنند از طرفی در زیباتر نشان دادن محیط آشپزخانه نیز بسیار مهم هستند. رنگی که برای کابینتها انتخاب می شود نقش مهمی در زیبایی فضای آشپزخانه شما دارد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می شود اگر آشپزخانه کوچکی دارید یا فضای آشپزخانه شما کم نور است بهتر است رنگ کابینتهای خود را از رنگهای روشن انتخاب کنید.

اگر فضای آشپزخانه شما به اندازه کافی بزرگ است و نور کافی نیز دارد بهتر است از رنگ چوب برای کابینتها استفاده کنید زیرا این رنگ به آشپزخانه شما گرمی و زیبایی خاصی می بخشد.

سه) نور پردازی آشپزخانه  

اگر آشپزخانه شما کوچک است یا نور کافی ندارد بهتر است به فکر چند منبع نوری خوب باشید. از چراغها و لامپها با نورهای مناسب در فضای آشپزخانه استفاده کنید. برای این کار بهتر است از نورهایی که به صورت غیر مستقیم به محیط آشپرخانه روشنایی می بخشد استفاده کنید. علت این کار این است که حتی اگر پنجره و نور طبیعی نیز در آشپزخانه شما باشد باز نور به صورت غیر مستقیم بر آن فضا می تابد.

پس بهتر است شما نیز از این ترفند برای روشنی بیشتر محیط آشپزخانه خود استفاده کنید. امروزه به ویژه در منازل کوچک ، آشپزخانه بخشی از پذیرایی است که تنها با تغییر در دکوراسیون آن را از فضای اصلی قسمت نشیمن منزل جدا کرده اند. بنابراین نورپردازی در این آشپزخانه ها باید با دقت بیشتری انجام شود. به عنوان مثال می توانید با نور پردازی متفاوت در رنگ و نوع نور ، به مجزاتر شدن این بخشها بیشتر کمک کنید.

سه تکنیک گفته شده در بالا تأثیر بسزایی در کیفیت دکوراسیون قسمت آشپزخانه شما خواهد داشت.