نکات اساسی و متناسب با روحیه کودک در دکوراسیون اتاق کودکان
ژانویه 6, 2019
نکات کلیدی برای طراحی دکوراسیون فضاهای تفریحی کودکان
مارس 3, 2019

طراحی خلاقانه گلخانه های تزئینی برای دکوراسیون منزل یا محل کار

با گسترش شهرنشینی و افزایش جمعیت ، خانه های بزرگ قدیمی تبدیل به خانه های آپارتمانی در متراژهای کوچک شده است.

همین موجب شده مردم فضای کافی و دلخواه برای حیاط های بزرگ با چند درخت در اختیار نداشته باشند. اما همه انسانها همیشه تمایل دارند بخشی از طبیعت را به محل زندگی و کار خود بیاورند و فضا را دلنشین تر و دنج تر کنند. به دلیل این محدودیتها امروزه طراحی گلخانه های کوچک و بزرگ با توجه به ابعاد محل زندگی افراد رواج پیدا کرده است. داشتن یک گلخانه هر چند کوچک علاوه بر اینکه فضا را زیباتر و با نشاط تر می کند می تواند حس و روحیه پرورش دادن گل و گیاه را در افراد نیز اغنا کند.

معمولاً بسیاری از خانواده ها در منزل خود چندین گلدان دارند ولی بهتر است برای این گلدانها گلخانه ای را طراحی کنند تا محیط را زیباتر و بهتر نشان دهد. برای این کار بهتر است گلدانهای خود را در گلخانه و به صورت یکجا جمع آوری کنید تا علاوه بر اینکه برای رشد آنها می تواند بهتر باشد ، یک قسمت مجزا برای این گلدانها می تواند فضا را بهتر نشان دهد. ممکن است شما قصد صرف هزینه بالا برای طراحی این گلخانه را نیز نداشته باشید ولی تمایل داریدتا این گلخانه را در منزل یا محل کار خود طراحی کنید. در این مقاله چند روش خلاقانه و کم هزینه برای طراحی این گلخانه به شما معرفی می شود.

یک) استفاده از لوله های سفید آب

لوله های پلاستیک فشرده سفید رنگ که در لوله کشی آب در ساختمانها از آنها استفاده می شود یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت یک گلخانه تزئینی کم هزینه برای منزل است. بهتر است از لوله هایی که استحکام بالایی دارند و چند لایه هستند استفاده کنید تا مقاومت گلخانه خود را بالا ببرید. با توجه به اینکه قصد دارید گلخانه شما چه اندازه ای باشد می توانید طول یا عرض این لوله ها را انتخاب کنید و هیچ محدودیتی در این انتخاب ندارید. بهتر است در گلخانه خود گیاهانی مانند کاکتوس پرورش دهید که کمتر به آب احتیاج دارند و برای منظره این گلخانه شما نیز مناسب تر هستند. این گلخانه را سعی کنید در قسمتی از خانه یا محل کار خود قرار دهید که نور کافی دریافت کند ولی تابش نور به شکل شدید و مستقیم نباشد. این گلخانه ها را به خوبی می توان در کنار پنجره ها قرار داد.

دو) گلخانه چوبی یا فلزی

می توانید از چوب یا فلز برای ساخت گلخانه استفاده کنید. بهتر است اندازه این گلخانه ها چندان بزرگ نباشد. زیرا گلخانه در اندازه کوچک را می توانید در مکانهای مختلف قرار دهید و حمل و نقل آن نیز راحت تر است. علاوه بر این ، می توانید برای این گلخانه سقفی را به شکل سراشیبی یا شیروانی بسازید. می توانید حتی برای این گلخانه خود شیشه هایی را بچسبانید تا زیباتر نیز باشند. با توجه به سلیقه و خلاقیتی که به خرج می دهید به راحتی می توانید با انجام کارهای ساده به زیبایی این گلخانه بیافزایید و در نتیجه دکوراسیون زیباتری داشته باشید.

سه) تزئین گلخانه

می توانید متناسب با سلیقه خودتان از برخی از مواد برای تزئین این گلخانه استفاده کنید. بهترین تزئین برای این گلخانه ، استفاده از سنگ ریزه در کف گلخانه است. این سنگهای رنگی و کوچک و زیبا کمک می کنند تا گلخانه شما زیباتر به نظر برسد و در دکوراسیون منزل شما به خوبی بدرخشد.

سه روش ذکر شده برای طراحی گلخانه کوچک در فضای دکوراسیون منزل را می توانید با توجه به امکانات ، سلیقه و هزینه هایی که قصد دارید صرف طراحی این گلخانه شود استفاده کنید.