با استفاده از کمد دیواری ها دکوراسیون خود را زیباتر نشان دهید
جولای 5, 2019
نقش طراحی بالکن در دکوراسیون منزل یا محل کار
اکتبر 5, 2019

طراحی دفتر اداری مدرن برای شرکتها

در سالهای اخیر ، طراحی دکوراسیون برای فضاهای اداری و تجاری یکی از مسائل مورد توجه افرادی شده است که می خواهند دفترهای خود را به محلی برای نمایش توانایی ها و ایده های خود تبدیل کنند.

دفتر کاری شما در واقع شخصیت ، سلیقه ، توان مالی و سنتی یا مدرن بودن خدمات شما را نشان می دهد. از آنجایی که مراجعه کنندگان به دفتر کاری شما از روی دکوراسیون آن به صورت کاملاً ناهشیار به این موضوعات پی می برند و در ذهن خود قضاوتی را درمورد شما شکل می دهند به همین دلیل امروزه طراحی دفاتر اداری و تجاری یکی از دغدغه های افرادی شده است که می خواهند این دفاتر را راه اندازی کنند. با توجه به اهمیتی که برای طراحی دکوراسیون دفاتر اداری مدرن گفته شد در ادامه به مواردی که باید در طراحی دکوراسیون دفاتر اداری مدرن به آنها توجه کنید اشاره می شود.

یک) فضاهای مجزای گفتگو

یکی از الزامات طراحی فضاهای مدرن اداری این است که فضاهای مختلفی را با دکوراسیون و چیدمان مختلف برای گفتگوی بین افراد طراحی کنید. می توانید بخشی از فضا را به یک فضای راحتی با مبل های راحتی برای استراحت و گفتگوی کارکنان خود طراحی کنید. این فضاها کارمندان و کارکنان شما را به فضای کاریشان علاقه مند می کند. همچنین می توانید فضایی را برای صرف غذا یا نوشیدنیها طراحی کنید تا در زمانهایی که کارکنانتان خسته می شوند کمی استراحت کنند و میان وعده ای بخورند. بخشهایی از فضای کاری خود را هم برای گفتگوهای رسمی طراحی کنید.

این گفتگوها و نشست های رسمی هم می تواند بین مدیران با کارکنان و یا بین شرکا و افرادی که به محل کار شما مراجعه می کنند طراحی شود. با توجه به ماهیت اینکه گفتگوی شما ممکن است بین کدام یک از این افراد باشد بهتر است چندین فضای متعدد طراحی کنید. به عنوان مثال ممکن است شما با شرکای خود یک جلسه صمیمانه تشکیل دهید برای این بهتر است یک فضای راحت با دکوراسیونی که در آن باغچه یا پنجره ای به یک فضای زیبا دارد استفاده کنید. گاهی نیز ممکن است این جلسات رسمیت بالایی داشته باشد که بهتر است فضاهای رسمی مانند نوع صندلی ، رنگ دیوار و دکوراسیون مناسب برای این جلسات طراحی کنید.

دو) فضاهای کاری کارمندان

اگر فعالیت شما از این دست کارهایی است که تعدادی کارمند هر روز پشت سیستم های کامپیوتری خود می نشینند و کارهای مربوط به خود را انجام می دهند بهتر است برای هر یک از کارمندان با پارتیشن های چوبی و زیبا یک فضای مجزا درست کنید. البته این فضا نباید جلوی دید آنها را بگیرد بلکه در کنار همکار خود ولی در فضای طرحی شده برای هر کدام کار کنند. این فضاها به افراد احساس امنیت و فضای شخصی و به ظاهر دفتر شما نظم خاصی می دهد.

سه) استفاده از چوب در دکوراسیون

سعی کنید تا جایی که می توانید فضای محل کاری خود را با چوب و MDF طراحی کنید. برای مجزا کردن بخشهای مختلف فضای دفتر خود یا هر بخشی از محیط کاری خود را که قصد دارید طراحی کنید. زیرا چوبها قابلیت این را دارند که طراحی یا رنگهای مختلفی را بر روی آنها پیاده کنیم و همچنین به فضای شما زیبایی و آرامش بیشتری می دهند.

چهار) طراحی فضای ورزشی

امروزه در بسیاری از شرکتها و دفاتر بزرگ دنیا فضاهایی را برای ورزش و استراحت کارکنان خود طراحی می کنند. این فضاها علاوه بر اینکه چهره مدرنی به محل کاری شما می دهد بلکه کارکنانتان می توانند در زمان استراحت خود به فعالیتهای بدنی و ورزشی بپردازند و نشاط بیشتری داشته باشند.

پنج) رنگ مناسب

استفاده از رنگها نیز نقش زیادی در مدرن یا سنتی نشان دادن فضای کاری شما دارند. معمولاً ترکیب رنگ سفید و طوسی بهترین ترکیب برای نشان دادن فضاهای مدرن است. این دو رنگ علاوه بر اینکه فضای دلنشین و دلبازی را ایجاد می کند بلکه به مدرن نشان دادن فضای شما نیز کمک زیادی می کند.

شش) استفاده از تابلوها و LSD

استفاده از تابلوهایی با مضامین و طراحی مدرن و LSDهای بزرگی که حاوی تصاویری در مورد فعالیت و فضای کاری شماست یا اخبار مربوط به شرکتتان بر روی آن درج می شود به مدرن نشان دادن فضای شما کمک بسیار زیادی می کند.


موضوعات مرتبط :

جذابیتهای استفاده از دکوراسیون بتنی در محل کار و منزل

اثر رنگهای مکمل در دکوراسیون منزل و محل کار

نکات عملی برای طراحی دکوراسیون فروشگاه ها

طراحی خلاقانه گلخانه های تزئینی برای دکوراسیون منزل یا محل کار