نکته های ضروری برای دکوراسیون سالن آرایشی
نوامبر 3, 2018
اهمیت انتخاب کابینت مناسب در دکوراسیون آشپزخانه
دسامبر 8, 2018

طراحی دکوراسیون برای مراکز مرتبط با سلامت مثل بیمارستان و کلینیک

مراکز مرتبط با سلامت به مراکزی که در آنها خدمات پزشکی و روانشناسی ارائه می شود اشاره دارد. در این مراکز یا مطبها ، داشتن دکوراسیون مناسب بسیار اهمیت دارد.

زیرا اغلب افرادی که به این مراکز مراجعه می کنند با مشکلی در حال دست و پنجه نرم کردن هستند و اضطراب بالایی را ممکن است تحمل کنند. به همین دلیل ، افراد مشغول در این حرفه ها باید تلاش کنند ظاهر مرکز درمانی خود را متناسب طراحی کنند و علاوه بر اینکه از إلمانهای هنری استفاده کنند بلکه از جنبه های روانی نیز به دکوراسیون خود توجه داشته باشند. نکات مهمی که در طراحی این فضاها باید مورد توجه قرار دهید شامل موارد زیر است.

یک) مدرن و به روز بودن

هر چقدر شما سعی کنید دکوراسیون خود را مدرن تر و به روزتر طراحی کنید ، این فکر را در ذهن مراجعین خود القا می کنید که کار شما قابل اعتمادتر است و فرد به روزتری هستید. این فکر در این که مراجعین شما فکر کنند مناسب ترین مرکز را انتخاب کرده اند بسیار مهم است.

دو) استفاده بهینه از تمامی فضاها

نکته مهم بعدی این است که از تمامی فضایی که در اختیار شماست باید سعی کنید به بهترین نحو استفاده کنید. دفاتر و مراکز مربوط به مشاغل ، مانند منزل و فضاهای مسکونی نیستند که بخشی از فضا را بتوانیم بدون استفاده بگذاریم و از دکوراسیون آن استفاده نکنیم.

سه) طراحی زیبا

زیبایی باید یکی از عناصر قابل توجه در طراحی دکوراسیون شما باشد. سعی کنید هر طراحی که برای دکوراسیون خود در نظر می گیرید حتماً به زیبایی های بصری آن توجه داشته باشید.

چهار) نصب تابلوهای حرفه ای و تخصصی

علاوه بر تابلوهایی که جنبه زیبایی دارند حتماً از تابلوهای حرفه ای و عکسهایی که به تخصص شما مربوط می شود را در سالن انتظار یا اتاق درمان خود نصب کنید. نصب این تابلوها ، حرفه ای و متخصص بودن شما را بیشتر نشان می دهد ، اعتبار شما را افزایش می دهد و بر زیبایی فضای شما نیز می افزاید. از طرفی افراد وقتی وارد مطب شما می شوند به خوبی متوجه می شوند که به چه متخصصی مراجعه کرده اند و تخصص شما در چیست.

پنج) صندلی های راحت

برای سالن انتظار و داخل اتاق خود حتماً از صندلی های راحت برای مراجعین خود استفاده کنید. زیرا آنها باید آرامش جسمی و روحی را در محلی که برای درمان مراجعه کرده اند تجربه کنند.

شش) نمادهای طبیعیت

نمادهای طبیعیت چه در منزل ، چه در محل کار ، همیشه موجب آرامش و راحتی بیشتر است. شاید لزوم این نمادها در مراکز درمانی بیش از جاهای  دیگر احساس شود. به عنوان مثال می توانید برای ایجاد آرامش بیشتر در فضای خود از گلدانهای کوچک و بزرگ مختلف ، درختچه های طبیعی در داخل گلدانها ، آکواریوم و غیره استفاده کنید.

هفت) گواهی نامه ها

قطعاً شما به عنوان یک متخصص در حوزه فعالیت خود ، دارای گواهی نامه ها و مجوزهای متعددی هستید. بهتر است برای اعتبار بخشی به کار و حرفه خود و همچنین کاملتر کردن دکوراسیون محل کارتان ، این گواهی نامه ها را در اتاق خود نصب کنید.

هشت) نور و چراغ ها

لازم نیست در مرکز درمانی به جز اتاق دندانپزشکان ، از چراغهای پر نور استفاده شود. پس بهتر است از چراغ ها و نور پردازیهایی که بیشتر جنبه زیبا کردن محیط را دارند استفاده کنید. این نور پردازی هم می تواند میزان نور مناسب و لازم شما را تأمین کند و هم اینکه به زیبایی دکوراسیون شما اضافه کند.

رعایت کردن موارد فوق می تواند فضای دلنشین ، آرام ، مناسب و حرفه ای که مناسب فعالیت شماست برایتان آماده کند.