با طراحی یک کتابخانه در دکوراسیون خود، منزل یا محل کار زیباتری داشته باشید !
مارس 7, 2020
استفاده از رنگهای جسورانه تر در طراحی دکوراسیون !
می 2, 2020

طراحی دکوراسیون برای مغازه های آبمیوه و بستنی

طراحی دکوراسیون برای مغازه های آبمیوه و بستنی موضوع این مقاله است. طراحی دکوراسیون برای مغازه های آبمیوه و بستنی را در این مقاله می آموزید.

کم کم با آغاز سال جدید به ماه های گرم سال و رونق گرفتن مغازه های آبمیوه و بستنی نزدیک می شویم. احتمالاً برخی از افرادی که ترجیح می دهند به صورت فصلی شغل خود را تغییر دهند به فکر این هستند که یک مغازه آبمیوه و بستنی برای ماه های گرم سال داشته باشند. علاوه بر این ، بسیاری از مغازه هایی که فعالیت اصلی آنها نیز همین شغل است سعی می کنند با نو شدن سال و به ویژه در ایام گرم سال تغییر دکوراسیونی بدهند و با یک چیدمان و تغییر ظاهری در دکوراسیون به استقبال مشتریان خود بروند.

بر هیچکس پوشیده نیست که دکوراسیون یک مغازه یا فروشگاه تا چه اندازه می تواند در جذب مشتریان دخیل باشد. اولین چیزی که به چشم مشتریان می آید و آنها را به فکر مراجعه به فروشگاه یا مغازه شما می اندازد دکوراسیون جالب شماست. کیفیت محصول و خدماتی که ارائه می شود پس از آن مورد توجه مشتریان قرار می گیرد. در بسیاری از مواقع نیز با مشتریانی مواجه می شویم که قصد توقف برای صرف کردن غذا یا آبمیوه و بستنی نداشته اند اما به محض دیدن یک مغازه و دکوراسیون آن ، تمایل به توقف و صرف یک بستنی یا آبمیوه گرفته اند. در این مقاله با تکنیکهای طراحی جالب برای این مغازه ها همراه شما هستیم.

یک) استفاده از تصاویر برای طراحی دکوراسیون برای مغازه های آبمیوه و بستنی 

مغز انسانها به گونه ای است که در صورت مواجه شدن با یک ماده غذایی سریعاً پیام گرسنگی یا تشنگی یا احساس نیاز به آن مواد غذایی را دریافت می کند و این پیام را به معده مخابره می کند. حتی اگر شما گرسنه یا تشنه نیز نباشید با دیدن تصویر یا  غذای واقعی یا یک نوشیدنی احساس گرسنگی و تشنگی می کنید. این دقیقاً به خاطر عملکرد مغز شماست و پیام تصویری را به صورت پیام گرسنگی یا تشنگی به معده و دستگاه گوارش شما ارسال کرده است.

پس با دانستن این واقعیت علمی بهتر است برای طراحی مغازه بستنی و آبمیوه خود تا می توانید از تصاویر میوه و بستنی استفاده کنید. به ویژه در ایام گرم سال ، دیدن این تصاویر یک احساس خنکی را به انسانها القا می کند و احتمال مراجعه مشتریان را بالا می برد. شما صرفاً نمی توانید با تصاویر نمادی از یک ماده غذایی یا آشامیدنی مانند تصویر یک لیوان یا قیف بستنی که با نمادهای آنها طراحی شده است و فاقد رنگ است مشتریان را جذب کنید. در صنعت مواد غذایی ظاهر و رنگ و لعاب یک ماده غذایی مهمترین نقش را در جذب مشتریان بازی می کند.

می توانید تصاویری از انواع میوه ها و بستنی ها را به عنوان طراحی شیشه ها یا دیواره های مغازه خود انتخاب کنید و شاهد این باشید که با این تصاویر تا چه اندازه محل کار شما پر انرژی و پر طرفدار خواهد بود.

دو) اندازه تصاویر ، نمادها و برچسب ها برای طراحی دکوراسیون برای مغازه های آبمیوه و بستنی 

اندازه تصاویر و نمادهایی که در بالا به آنها اشاره شد اهمیت زیادی دارد. سعی کنید تصاویر و نمادهایی که انتخاب می کنید در اندازه های بسیار بزرگ به گونه ای که  تمامی سطوح یک دیوار یا شیشه مغازه بپوشاند باشد. دلیل آن هم این است که مردم با این دکوراسیون خودشان را در داخل مغازه شما احساس می کنند و این تصویر می تواند به راحتی از طریق بینایی به مغز انسانها ارسال شود.

سه) استفاده از آینه برای طراحی دکوراسیون برای مغازه های آبمیوه و بستنی 

احتمالاً خودتان نیز تا کنون از فروشگاه هایی خرید کرده یا برای صرف غذا و آبمیوه و بستنی به فروشگاه ها یا مغازه هایی رفته اید که در آنها از آینه های بزرگ در داخلشان استفاده شده است. فکر می کنید علت این دکوراسیون چیست ؟ معمولاً در مغازه های آبمیوه و بستنی از آینه های بزرگ در دیوارهای آن استفاده می شود تا فضا را بزرگ تر و دلبازتر نشان دهند.

هر چند این اثر در سایر فروشگاه ها و مغازه ها نیز می تواند وجود داشته باشد ولی در مغازه ها یا مراکزی که به ارائه مواد غذایی مشغول هستند بزرگ بودن فضا و آینه های بزرگی که فضا را دو برابر نشان می دهند بر احساس آرامش مشتریان اثر می گذارد.


بهترین روشها برای طراحی دکوراسیون مراکز خرده فروشی

طراحی دفتر اداری مدرن برای شرکتها

عناصر مهم در طراحی دکوراسیون آژانس مسافرتی

نکات اساسی و متناسب با روحیه کودک در دکوراسیون اتاق کودکان

نکات کلیدی برای طراحی دکوراسیون فضاهای تفریحی کودکان

طراحی دکوراسیون برای مراکز مرتبط با سلامت مثل بیمارستان و کلینیک

نکته های ضروری برای دکوراسیون سالن آرایشی