یک اتاق کار زیبا در منزل برای خود طراحی کنید
آگوست 19, 2020
طراحی کمد دیواری در دکوراسیون داخلی
اکتبر 3, 2020

طراحی شومینه در دکوراسیون داخلی

شومینه به عنوان یک وسیله گرمایشی همواره به عنوان یک ابزار مناسب در طراحی دکوراسیون منزل نیز کاربرد داشته است. شومینه ها به قدری جذاب هستند که دکوراسیون را به شکل قابل توجهی تغییر می دهند و به زیبایی فضا می افزایند.

کم کم به هوای سرد پائیز و زمستان نزدیک تر می شویم و استفاده از وسایل گرمایشی مطرح می شود. بسیاری از افراد برای محل زندگی یا محل کار خود سعی می کنند شومینه ای طراحی کنند و علاوه بر نقش گرمایشی در پائیز و زمستان ، در دکوراسیون و زیباتر کردن فضای زندگی و کاری خود نیز از آن استفاده کنند. در این مقاله به شما نکات ریز و کاربردی بسیار مفیدی برای طراحی زیباتر منزل یا محل کارتان با وسیله گرمایشی شومینه می پردازیم.

یک) تقارن در چیدمان

از آنجایی که زیباترین و بهترین مکان برای طراحی شومینه ها بخش میانی یا وسط یک دیوار در منزل یا محل کار است ، بهتر است سایر اشیاء دکوراسیون خود را به شکل متقارنی در دو طرف شومینه قرار دهید. این کار به شما کمک می کند یک نظم و تقارن بسیار زیبا داشته باشید که فضا را جذاب تر و دلنشین تر خواهد کرد.

دو) شومینه های طرح چوبی

از آنجایی که شومینه ها یک عنصر نوستالژیک هستند بنابراین بیشتر به شکل چوبی طراحی می شوند. با اینکه سوخت آنها غالباً گاز شهری است ولی همیشه چند هیزم تزئینی در وسط شومینه ها وجود دارد. این تصویر موجب زیباتر و جذاب تر شدن دکوراسیون شما با استفاده از شومینه ها می شود و ظاهر آن را طبیعتی تر نشان می دهد. به همین دلیل بهتر است اشیائی که در کنار شومینه ها استفاده می کنید نیز طرح چوب داشته باشند. بهترین چیز استفاده از مجسمه ها یا قاب عکسهای چوبی در کنار یا بالای شومینه است. این نکته بسیار ظریف را باید در نظر بگیرید که اطراف شومینه شما باید هماهنگی کافی و لازم را با فضای شومینه داشته باشند.

سه) ریسک در تزئین سایر بخشها

بسیاری از افراد از اینکه در نوع چیدمان منزلشان ریسک پذیر باشند اجتناب می کنند. به عنوان مثال در سایر بخشهای منزل خود نیز ممکن است سعی کنند حالت نوستالژی بودن را رعایت کنند چرا که شومینه یک عنصر نوستالژیک است. در حالی که چنین کاری اصلاً لزومی ندارد. بهتر است در طراحی سایر بخشها ریسک پذیر باشید و طرحها و نقشه هایی که در ذهن دارید را پیاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید سایر بخشها مانند آشپزخانه ، اتاق خوابها و … را با طرحی کاملاً مدرن و جدید طراحی کنید.

چهار) تزئین با سنگ

بسیاری از افراد تمایل دارند اطراف یا داخل شومینه را با طرحهای سنگی ، تزئین کنند. این ایده نیز فکر بسیار جالبی است و می تواند فضای اطراف یا داخل شومینه شما را بسیار زیباتر کند.

پنج) عکسهای خانوادگی در کنار شومینه

از آنجایی که شومینه ها تداعی کننده گرمابخشی و آرامش هستند. به همین دلیل ، بسیاری از افراد سعی می کنند عکسهای خانوادگی خود را در بالای شومینه ها قرار دهند تا گرما و آرامش منزل را چندین برابر بیشتر نشان دهند.

شش) دیوار بالای شومینه

دیواری که در قسمت بالای شومینه قرار دارد می تواند به شکل منحصر به فرد و کاملاً مستقل طراحی شود. این طراحی در انتخاب نوع رنگ دیوار یا حتی کاغذ دیواری آن نیز صادق است. با اینکه ممکن است رنگ دیوار در سایر قسمتهای منزل یک رنگ دیگر باشد یا طرح کاغذ دیواری سایر بخشها چیز دیگری باشد ولی اگر رنگ دیوار یا طرح کاغذ دیواری متفاوتی داشته باشید نه تنها عجیب نیست بلکه بسیار به زیبایی فضای شما کمک خواهد کرد. بنابراین می توانید برای این بخش از منزل یا محل کار خود ایده های خلاقانه و طرحهای متفاوتی که مورد پسند و دلخواه شماست انتخاب کنید.


موضوع مرتبط :

یک اتاق کار زیبا در منزل برای خود طراحی کنید

طراحی دکوراسیون داخلی