طراحی شومینه در دکوراسیون داخلی
سپتامبر 18, 2020
اگر قصد بازسازی منزل یا محل کار خود را دارید در این مقاله با ما همراه شوید!
نوامبر 11, 2020

طراحی کمد دیواری در دکوراسیون داخلی

در طراحی های داخلی منزل یا محل کار یکی از مواردی که بسیار مهم و تأثیرگذار بر فضا می باشد ، کمد دیواری است.

کمدهای دیواری علاوه بر اینکه برای مدیریت کردن اشیاء و فضا مهم هستند ، نقش زیادی در منظم کردن فضا نیز دارند. علاوه بر این ، می توانند با طراحی های جالب خود ، روح تازه ای به فضا ببخشند. هر خانواده ای برای اینکه فضای مرتب و خلوت تری داشته باشد به کمد دیواری نیاز دارد پس چه بهتر است که با طراحی های جالب و جذاب بتواند نقشی نیز در دکوراسیون فضا داشته باشد.

معمولاً افراد در خرید منزل به اندازه و تعداد کمد دیواری دقت می کنند ؛ چرا که وجود کمد دیواری به آنها کمک می کند که فضای شلوغ خود را خلوت تر کرده و بتوانند بسیاری از اشیاء منزل را در آن ها قرار دهند. کمد دیوارها را به گونه ای طراحی می کنند که بتواند بسیاری از لوازم منزل را در خود نگهداری کند. به همین دلیل ، طراحی کمد دیواری می تواند در استفاده بهینه از فضا نقش قابل توجهی داشته باشد. طراحی کمد دیواری باید به گونه ای باشد که بیشترین استفاده را بتوان از آن برد. در این مقاله به مواردی که در طراحی هر چه بهتر کمد دیواری باید مد نظر قرار بگیرند می پردازیم.

یک) طراحی کمد برای اشیاء مختلف

در طراحی های جدید برای کمدهای دیواری معمولاً برای اشیاء مختلفی که در منزل می تواند وجود داشته باشد فضاهای جداگانه ها و کاملاً مجزایی را طراحی می کنند تا هر چیزی در محل مناسب خود قرار بگیرد. این گونه طراحی نه تنها می تواند اشیاء را به شکل منظمی تقسیم بندی کند بلکه می تواند ظاهر دکوراسیون را نیز زیباتر نشان دهد.

دو) طراحی جاکفشی

یکی از مواردی که امروزه در طراحی کمد دیواری ها مورد توجه قرار می گیرد طراحی جاکفشی است. بر خلاف سالهای گذشته که معمولاً جا کفشی ها شامل طبقات رو باز بودند ؛ امروزه کفش ها را در کمدهایی که برای این منظور طراحی شده است قرار می دهند. جاکفشی ها معمولاً در کنار در ورودی منزل طراحی شده و قرار می گیرند. نکته مهم این است که اندازه ای که برای کمد جاکفشی در نظر می گیرید باید متناسب با اندازه منزلتان باشد. سعی کنید از کمدهایی که فضای زیادی برای قرار دادن کفش ها دارند استفاده کنید.

سه) کمد کودک

اگر کودکی در منزل دارید بهتر است برای اشیاء مورد متعلق به او نیز کمدهایی را طراحی کنید. نکته ای که در طراحی این کمدها باید مد نظر قرار دهید این است که طراحی آنها متناسب کودکان باشد. طرحهای فانتزی و رنگهای شاد از جمله مولفه هایی است که در طراحی کمد کودکان باید مد نظر قرار بگیرد. همچنین سعی کنید متناسب با طراحی به روز و جدید باشند.

چهار) جنس کمد

اگر برای کمدهای طراحی شده ، جنس MDF انتخاب کنید می توانید بهترین طراحی را داشته باشید. در سالهای گذشته ، بیشتر از چوب طبیعی استفاده می کردند و این چوبها هم به لحاظ برش و طراحی های زیبایی که می توانست داشته باشد قابلیت کمتری داشت اما ام دی اف ها ، قابلیت بسیار بالایی در طراحی های مختلف دارند و همچنین می توان در رنگهای مختلف و طرحهای گوناگون آنها را برش داد.

پنج) نحوه طراحی دربهای کمد

درهای کمد دیواری معمولاً به سه شکل طراحی می شود: کشویی ، ریلی و سنتی یا افقی. با توجه به اینکه نوع مصرف شما چیست می توانید یکی از این درها را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، کشویی را بیشتر برای اشیاء کوچک مانند جای جواهرات و جوراب و مواردی از این دست انتخاب می کنند. ریلی ها را بیشتر برای قسمت های تزئینی و اشیائی که بیشتر نقش تزئینی در دکوراسیون دارند استفاده می کنند. درهای سنتی ها یا افقی بیشتر برای کمدهای لباس و رختخواب استفاده می کنند. با توجه به اینکه نوع مصرف شما چیست باید مناسب ترین در را برای آن طراحی کنید.