استفاده از آینه در سبک های مختلف سرویس بهداشتی
ژانویه 5, 2018
نکات عملی برای طراحی دکوراسیون فروشگاه ها
ژوئن 16, 2018

نورپردازی مناسب در دکوراسیون داخلی

نورپردازی در دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی در زیبایی محیط دارد.

برای اینکه فضای زیبایی داشته باشید باید از هر نقطه از آن نورهایی به چشم بخورد. با اینکه شدت این نورها از نور معمولی کمتر است ولی اثر آنها در زیبایی فضا نقش مهمی دارد. در اینکه فضای شما چگونه به نظر برسد شدت ، نوع و نحوه نورپردازی در محیط ارتباط مستقیمی با آن دارد.

حتی نور می تواند نوع چیدمان شما را زیباتر نشان دهد. برای همین ، مهم است نور را در چه اندازه و در کجای محل قرار دهیم. زمانی که دکوراسیون فضا را انجام دادید در مرحله نهایی بهتر است به فکر یک نورپردازی مناسب برای بهتر دیده شدن دکوراسیون و فضا باشید. برای نورپردازی در محیط می توانیم از انوع نورها استفاده کنیم. از جمله نورپردازی های فضا می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

1) لوسترها

2) آباژورها

3) چراغها

نکته مهمی که باید توجه داشته باشید این است که اصلا فرقی نمی کند که نوع دکوراسیون شما سنتی باشد یا مدرن ، بلکه با نورپردازی مناسب می توانید جلوه های آن را بیشتر کنید. در هر صورت باید به دنبال یک نورپردازی مناسب برای دکوراسیون خود باشید. در ادامه برای محلهای مناسبی که هر یک از این نورپردازیها باید استفاده شود می پردازیم.

یک) لوسترها

از جمله نورپردازیهایی که در بالا به آنها اشاره شد ، لوسترها از جمله زیباترین موارد در دکوراسیون فضای شما هستند. لوسترها علاوه بر زیبایی ظاهری که دارند می توانند در نورپردازی مناسب فضای شما نیز نقش مهمی داشته باشند. بنابراین به شما پیشنهاد می شود حتماً در دکوراسیون خود از لوسترها استفاده کنید.

در نصب لوستر ها باید دقت کنید که حتماً آنها را در محلهای مناسبی قرار دهید. زیرا ، لوسترها مانند سایر ابزارهای نورپردازی نیستند که در فضای مختلف بتوان نصب کرد ؛ بلکه حتماً باید در محلهای مناسبی در فضای مورد استفاده شما نصب شوند. علاوه بر محل نصب مناسب برای آنها باید سعی کنید متناسب با فضای خود از اندازه های مناسب آنها استفاده کنید. بهترین مکان برای نصب لوستر ها ، سالن ، نشیمن و پذیرایی ها هستند.

البته این گفته یک قانون کلی نیست و شما می توانید در ورودی منزل ، آشپزخانه و اتاق خواب خود نیز از لوسترها استفاده کنید ولی باید به اندازه ، طرح و شکل آنها دقت داشته باشید که متناسب این فضاها باشند. به عنوان مثال ، مناسب نیست از لوسترهای بلوری و ریز کار شده در ورودی یا اتاق خواب استفاده کنید بلکه بهتر است از لوسترهای کوچکتر و ساده تر در این مکانها استفاده کنید.

دو) آباژور

در زمانهای قدیم برای ایجاد نورهای کم از وسیله هایی مانند فانوسها استفاده می کردند. با گسترش برق کشی در بسیار از مکانها استفاده از این ابزار منسوخ شده ولی به جای آن از ابزارهای نورپردازی مدرن تر و شیکت تری مانند آباژور استفاده می شود. می توانید از آباژورها هم برای نورپردازی و هم زیبایی دکوراسیون خود استفاده کنید.

اگر دکوراسیون فضا برایتان مهم است باید به این نکته واقف باشید که نمی توانیم از آباژورها در هر مکانی استفاده کنیم. بلکه باید به دنبال مناسب ترین محل موجود در دکوراسیون خود باشیم. معمولاً در خانه هایی که بعد از در ورودی یک سالن باریکی وجود دارد اگر آباژور را بر روی یک میز یا کنسولی قرار دهید بهترین محل به حساب می آید زیرا احساس زندگی و خوشامد گویی به افراد دست می دهد.

همچنین از دیگر محلهایی که به زیبایی محیط می افزاید استفاده از آباژورها در کنار کاناپه ها و در سالن یا نشیمن است. از دیگر مکانها می توان به روی دراورها اشاره کرد. اگر دراوری در منزل دارید می توانید از آباژورهایی که بر روی آنها قرار می دهید هم بر زیبایی فضا بیافزایید و موجب نورپردازی مناسب در فضا شوید.

سه) چراغ ها

با وجود انواع نورپردازیهای زیبا و شیکی که وجود دارد ؛ ولی باز هم چراغهای معمولی کاربرد زیادی در نورپردازی فضا دارند. از چراغهای معمولی برای روشنایی و زیبایی راهروها ، حیاط ، بالکن و غیره می توان بهترین استفاده را برد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آینه دکوراتیو به این صفحه مراجعه نمایید.