نکات عملی برای طراحی دکوراسیون فروشگاه ها
ژوئن 16, 2018
اثر رنگهای مکمل در دکوراسیون منزل و محل کار
جولای 21, 2018

نکات طلایی طراحی دکوراسیون کافی شاپ و رستوران

شاید اگر از بسیاری از افراد بپرسید که یکی از مکانهای مورد علاقه خود را نام ببرند ، رستورانها و کافی شاپها را نام خواهند برد. در این مطلب کوتاه با نکات طلایی طراحی دکوراسیون کافی شاپ و رستوران آشنا می شویم.

افراد زیادی هستند که با اهداف مختلف به رستورانها و کافی شاپها سر می زنند. برخی برای دیدار با دوستان و آشنایان و گذراندن لحظات خوش به این مکانها می روند. عده ای نیز برای قرارهای کاری که دارند این مکانها را مناسب می دانند. عده ای نیز ترجیح می دهند ساعات بیکاری و استراحت خود را در این مکانهای آرام و دنج بگذرانند. به خاطر همین به نظر می رسد که طراحی و چیدمان این مکانها بسیار مهم است. زیرا مردم با انتظارات مختلفشان قصد این را دارند که چند دقیقه یا چند ساعتی را در این مکانها به سر ببرند و لحظات خوبی داشته باشند.

به این فکر کنید که قرار است یک قرار کاری یا محفلی دوستانه در این مکانها داشته باشید. به اولین چیزی که اهمیت می دهید چیست ؟ آیا ظاهر ، معماری و چیدمان و دکوراسیون این مکانها برای شما مهم است ؟ جواب این سوال بله است. زیرا رستوران و کافی شاپهای زیادی وجود دارد اما چیزی که باعث می شود شما یک رستوران یا کافی شاپ خاصی را انتخاب کنید صد در صد ویژگیهای ظاهری و دکوراسیون آن مکان و سپس ممکن است کیفیت خدمات آنجا باشد.

به همین دلیل به شما پیشنهاد می شود که نکات ذکر شده در ادامه این مقاله را در طراحی و دکوراسیون رستوران یا کافی شاپ خود رعایت کنید.

نکته اول) فضایی دنج و راحت

یکی از چیزهایی که افراد را جذب می کند فضایی دنج و راحت است. افراد بیشترین مراجعه را به مکانی دارند که در آنجا احساس راحتی می کنند. پس در فضاهایی مانند رستوران و کافی شاپ که افراد تمایل دارند بهترین لحظاتشان را سپری کنند بهتر است که این نکته مهم را رعایت کنید. پس سعی کنید مکانی را طراحی کنید که آرامش و دنج و راحت بودن یکی از ویژگیهای اصلی آن مکان باشد. این ها نکات ریز طراحی دکوراسیون هستند.

نکته دوم) دمای هوای مطلوب

معمولاً کافی شاپها و رستورانها باید سیستم تهویه مناسب داسته باشند و دمای هوای مطلوبی داشته باشند. اگر تابستان و هوا گرم است سعی کنید کمی هوای این فضا خنک باشد ولی سرد نباشد. اگر زمستان است سعی کنید کمی گرم باشد ولی بسیار گرم نباشد. این تعادل دما موجب می شود تا بر راحتی و زیبایی مکان شما افزوده شود.

نکته سوم) نمای بیرونی جذاب

علاوه بر اینکه داخل فضای رستوران و کافی شاپ شما باید جذاب باشد و با دقت طراحی شود ، بلکه نمای بیرونی آن نیز بسیار مهم است. مشتریان با اولین چیزی که مواجه می شوند نمای بیرونی کافی شاپ یا رستوران شماست که در آنها انگیزه و رغبت کافی برای وارد شدن به داخل آن را ایجاد می کند. پس سعی کنید نمایی جالب برای آن طراحی کنید. اگر بتوانید از نمادهایی مانند آرامش ، راحتی ، خوش گذرانی ، خوراکی های خوشمزه استفاده کنید بهتر خواهد بود. همچنین طراحی شیک نیز بر جذابیت آن اضافه خواهد کرد. مخصوصاً افرادی که به این مکانها مراجعه می کنند غالباً افراد جوان هستند پس لازم است که حتماً یک طراحی شیک و مناسب این افراد تهیه کنید و سعی کنید از تجهیزاتی که به روز هستند استفاده کنید.

نکته چهارم) ویژگی سرگرم کنندگی  

کافی شاپ ها و رستورانها باید به گونه ای باشند که مشتریان شما متوجه گذر زمان در آن نباشند. یعنی به قدری در لحظه زندگی کنند و از بودن در آنجا لذت ببرند که گذر زمان را برای دقایقی فراموش کنند. پس بهتر است سعی کنید فضا را سرگرم کننده طراحی کنید. می توانید به عنوان مثال ، دکوراسیون خود را طوری طراحی کنید که بیرون به راحتی دیده شود. دیدن فضای بیرون از کافی شاپ و گذر عابرین و اتومبیلها در بسیاری از مواقع می تواند سرگرم کننده باشد.

نکته پنجم) رنگ آمیزی متنوع دکوراسیون

جالب اینجاست که در دکوراسیون رستورانها و کافی شاپها ، معمولاً از طیف های رنگی گسترده می توانید استفاده کنید. یعنی بر خلاف بسیاری از مکانهای دیگر که بهتر است متناسب با فعالیت خود رنگی را برای دکوراسیون انتخاب کنید ولی در رستورانها و کافی شاپها با توجه به سلیقه خودتان و نوع تجهیزات و ابزارهایی که دارید یا با توجه به اینکه سنتی یا مدرن است می توانید از رنگهای مختلف استفاده کنید.


موضوعات مرتبط :

نکات عملی برای طراحی دکوراسیون فروشگاه ها

استفاده از آینه در سبک های مختلف سرویس بهداشتی

نورپردازی مناسب در دکوراسیون داخلی

استفاده از آینه تزیینی در آشپز خانه