نورپردازی مناسب در دکوراسیون داخلی
ژوئن 3, 2018
نکات طلایی طراحی دکوراسیون کافی شاپ و رستوران
جولای 7, 2018

نکات عملی برای طراحی دکوراسیون فروشگاه ها

نوع دکوراسیونی که برای طراحی دکوراسیون فروشگاه ها طراحی می شود در جذب مشتریان نقش بسیار مهمی دارد.

لازم است مدام در حال به روز کردن و ایجاد تغییرات در دکوراسیون فروشگاه خود باشید. برای اینکه بتوانید دکوراسیون مناسبی طراحی کنید باید ابتدا به چند سوال اساسی پاسخ دهید.

– با توجه به فروشگاهی که داریم ، چه نوع دکوراسیونی برای آن مناسب تر است؟

-طراحی دکوراسیون برای یک فروشگاه چقدر هزینه در بر دارد؟

-چقدر طول می کشد تا بتوانیم دکوراسیون فروشگاه خود را آماده کنیم؟

برای اینکه بتوانید بهترین دکوراسیون را طراحی کنید هم نیاز دارید دانش خود را در این زمینه افزایش دهید و هم تجربه خود را. اگر صرفاً بر پایه دانش خود بخواهید یک دکوراسیون طراحی کنید ممکن است در عمل کاربردی نداشته باشد یا آن کاربرد و کارآیی که مد نظر شما بوده را تأمین نکند.

اگر بخواهید تنها به تجربه خود تکیه کنید باز هم ممکن است فقط بتوانید از فضای مورد نظر خود استفاده بهینه کنید و نتوانید جذابیت و کارآیی آن برای جذب مشتری را بالا ببرید. پس با این توضیح به خوبی متوجه می شویم که در این زمینه هم نیاز به دانش و هم تجربه است. برای طراحی چنین دکوراسیونی باید نکاتی که در زیر آمده است را رعایت کنید.

یک) خواسته مشتریهای خود را در نظر بگیرید

فروشگاه ها مکانهایی هستند که خواسته و نیاز مشتریان ، حرف اول را در آن می زند. علاوه بر اینکه باید محصولات و خدمات مورد نیاز آنها را تأمین کنید بلکه فضای فروشگاه نیز باید نیاز آنها را برآورده کند. علاوه بر اینکه از نظر دسترسی به محصولات و کالاهای مورد نیاز باید سعی کنید کالاها را در بهترین مکان قرار دهید بلکه باید سعی کنید محصولات را به گونه ای بچینید که بیشترین جلوه را داشته باشند و بتوانند توجه مشتریان را جلب کنند.

همچنین در دسترس بودن قفسه ها و لاینها باید به گونه ای باشد که برای تمیز کردن آنها و یا پر کردن قفسه ها توسط نیروهای خدماتی ، کمترین زحمت وجود داشته باشد. قسمتهای ورودی و خروجی فروشگاه باید به شکلی باشد که افراد بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

اگر از یک فرد طراح برای این کار استفاده می کنید سعی کنید فردی باشد که تجربه و دانش کافی در خصوص طراحی فضاهای تجاری داشته باشد.

دو) اجرای تغییرات را در کمترین زمان برنامه ریزی کنید

زمانی که شما مشغول تغییر دکوراسیون فروشگاه تان هستید مسلماً نمی توانید پذیرای مشتریهایتان باشید. بنابراین باید در طول مدت زمانی که در حال تغییر دکوراسیون خود هستید فروشگاه را تعطیل کنید. اما به نفعتان نیست که این تعطیلی طولانی شود ، به همین خاطر با فرد طراح دکوراسیون خود هماهنگ و برنامه ریزی کنید که در کمترین زمان ، دکوراسیون جدید را اجرا کنید.

سه) دکوراسیون تقریباً با دوامی طراحی کنید  

از آنجایی که نمی توانید مدام دست به تغییر طراحی دکوراسیون فروشگاه بزنید پس زمانی که اقدام به این تغییر کرده اید باید به جوانب مختلف آن و جزئیات دقت کنید تا بتوانید یک دکوراسیون مناسب ، زیبا و جذاب طراحی کنید. همچنین علاوه بر این ویژگیها باید سعی کنید از مواد و ابزارهای با دوام و مناسب استفاده کنید تا عمر طولانی تری داشته باشند تا حداقل برای دو سه سال بتوانید با این دکوراسیون فروشگاه به کار خود ادامه دهید.

چهار) حواستان به کالاهای با ارزش باشد

همیشه باید سعی کنید دکوراسیون خود را به گونه ای طراحی کنید که کالاهای ارزشمند و جذاب شما در معرض دید همه قرار بگیرد ؛ زیرا همیشه این کالاها هستند که می توانند مشتریان را به داخل فروشگاه شما بکشند و باعث شوند مشتریان مدت زمان زیادی را در فروشگاه شما سپری کنند.

پنج) به فاصله لاین ها توجه کنید

اگر فروشگاه شما دارای لاینهای زیادی است نباید فاصله کمی بین آنها وجود داشته باشد. چرا که مشتریان در فروشگاه شما سردرگم خواهند شد و نه تنها کالای مناسب خود را نمی توانند به راحتی پیدا کنند بلکه منظره زیبایی نیز در پیش چشمان آنها وجود نخواهد داشت. پس فاصله مناسب میان لاینهای فروشگاه بسیار مهم است.

فاصله لاینها و قفسه ها را طوری انتخاب کنید که هم کالاها به خوبی دیده شوند ، هم تردد در بین آنها راحت باشد و هم بر زیبایی فروشگاه بیافزاید.

برای طراحی دکوراسیون فروشگاه می توانید به صفحه فروش مجسمه مدرن مراجعه نمایید. و یا همچنین فروش آینه مدرن بروید.