راهنمای انتخاب مناسب ترین طرح کاغذ دیواری
اکتبر 21, 2018
طراحی دکوراسیون برای مراکز مرتبط با سلامت مثل بیمارستان و کلینیک
نوامبر 17, 2018

نکته های ضروری برای دکوراسیون سالن آرایشی

دکوراسیون سالن آرایشی بصورت حرفه ای موضوع این مطلب آموزشی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دکوراسیون سالن آرایشی این مطلب را با دقت بخوانید.

اگر صاحب یک سالن آرایشی مردانه یا زنانه هستید باید بدانید که علاوه بر هنر و مهارت شما در آرایشگری ، فضایی که برای سالن خود طراحی کرده اید از اهمیت زیادی برخوردار است. مشتریانی که به سالن شما مراجعه می کنند با اولین چیزی که برخورد می کنند طراحی ، شیک بودن ، تمیز بودن و چیدمان سالن شماست.دکوراسیون سالن آرایشی

بنابراین ، با دیدن سالن شما احساس و علاقه اولیه نسبت به کارتان در آنها ایجاد می شود و در مرحله بعدی است که با مهارت شما مواجه می شوند. ممکن است حتی بسیاری از افراد با دیدن سالن شیک و دکوراسیون جذاب شما ، جزو مشتریان ثابت شما شوند. بر عکس ، ممکن است شما مهارت خوبی در کارتان داشته باشید ولی به دلیل سالن نامناسبی که دارید نتوانید مشتریانی که مد نظرتان است و افرادی که تمایل دارید جزو مشتریان شما باشند نتوانید جذب کنید.

به دلیل اهمیت زیاد دکوراسیون سالن های آرایش در جذب مشتریان ، در ادامه این مقاله به نکات مهمی در خصوص طراحی و دکوراسیون سالن های آرایشی پرداخته می شود.

یک) وجود اشیاء و وسایل شیک

وجود اشیاء و وسایل شیک در سالن شما ، به مشتریان این پیام را منتقل می کند که جای خوبی آمده اند و شما به کار خود بسیار اهمیت می دهید. از طرفی ، همه مردم از اشیاء و وسایل شیک و لوکس خوششان می آید. آنها حتی حاضرند پول بیشتری بپردازند ولی از مکانها و سالن هایی استفاده کنند از نظر آنها شیک هستند. افراد در این سالنها احساس با ارزش بودن و آرامش بیشتری پیدا می کنند و این احساسها برایشان در اغلب اوقات مهم تر از پولی است که می پردازند.

دو) عکسهای جذاب

سعی کنید از عکسهای جذابی که با کار شما مرتبط هستند بر روی دیوار استفاده کنید. تابلوهای عکس از جمله وسایلی هستند که همیشه بر جذابیت فضا اضافه می کنند. مخصوصاً در آرایشگاه ها که عکس بر جذابیت فضا می افزاید می تواند در جذابیت سالن شما نقش زیادی داشته باشد.

سه) استفاده از رنگهایی با تناژ صورتی و بنفش

معمولاً سالن های آرایشگاهی که در دکوراسیون آنها از رنگهای طیف صورتی و بنفش استفاده شده است جذابیت بیشتری دارند. پیشنهاد می شود در سالنهای آرایشی زنانه ، از رنگهای صورتی و سفید و در سالنهای مردانه از رنگهای بنفش و سفید استفاده شود. البته ترکیب رنگ بنفش و سفید چه در اشیاء و وسایل سالن و چه در رنگ دیوارها هم برای سالنهای مردانه و هم برای سالنهای زنانه مناسب و جذاب است. تجربه ثابت کرده است در سالنهای آرایشی که از طیف رنگهای صورتی و بنفش با ترکیب رنگ سفید استفاده می شود ، برای مشتریان جذابیت بیشتری دارند و آرامش بیشتری را در این فضا تجربه می کنند.

چهار) انتخاب نحوه دکوراسیون

برخی از صاحبان سالنهای زیبایی ، ترجیح می دهند سالنشان را کاملاً مجلل طراحی کنند و با این طراحی ، بر ارزش فضا و کار خود اضافه کنند و بتوانند مشتریانی را از قشر ثروتمند نیز جذب کنند. در حالی که برخی از ترجیح می دهند یک سالن شیک و به روز داشته باشند و بیشتر مخاطبانشان جوانان باشند.

پس آنها سعی می کنند سالنی را طراحی کنند که هم عکسهای روی دیوار ، هم اشیاء و هم ابزارهایی که در آن است کاملاً مدرن و شیک باشند. با توجه به این که تمایل دارید چه نوع مشتریانی داشته باشید می توانید سالنتان را طراحی کنید. البته این انتخاب دکوراسیون به نحوه خدمات شما نیز بستگی دارد. مثلاً برخی از صاحبان این سالن ها تمایل دارند خدماتشان بیشتر جنبه مدرن و به روز داشته باشد و به همین دلیل سالنهای خود را نیز به سبک مدرن طراحی می کنند.

پنج) محل انتظار مشتریان

حتماً در فضای خودتان ، یک محلی را برای نشستن مشتریان در نظر بگیرید. سعی کنید صندلیهای راحت و شیکی برای این قسمت انتخاب کنید که مشتریان از نشستن و منتظر ماندن احساس خستگی کمتری بکنند و حتی نشستن در آنجا برایشان جذاب و آرامش بخش باشد. به همان اندازه که به دکورها ، آینه ها ، عکسها و غیره توجه می کنید ، محل نشستن مشتریان نیز از اهمیت زیادی بر خوردار است.

شش) محل آرایش عروس در سالنهای زنانه

در دکوراسیون سالن های آرایشی زنانه ، بهتر است قسمتی که برای عروسها انتخاب می کنید یک قسمت کاملاً مجزا با دکوراسیون شیک تر و متفاوت تر باشد. آینه های قدی در تعداد زیاد ، صندلیهای لوکس و زیبا ، استفاده از رنگهای طلایی در این قسمت می تواند بر جذابیت و زیبایی این بخش از سالن شما بیافزاید.

هفت) نورپردازی

نورپردازی مناسب در هر فضایی مهم است. آرایشگاه ها یکی از محلهایی هستند که نورپردازی در زیبایی آنها نقش بسیار بیشتری دارد. سعی کنید از تعداد زیادی چراغ و لوستردر سالن خود استفاده کنید.


موضوعات مرتبط :

راهنمای انتخاب مناسب ترین طرح کاغذ دیواری

بهترین گزینه ها برای داشتن یک چیدمان یا دکوراسیون سنتی

عکاسی مدلینگ حرفه ای Modeling Photography

نکات عملی برای طراحی دکوراسیون فروشگاه ها

نورپردازی مناسب در دکوراسیون داخلی