سه تکنیک مهم در دکوراسیون آشپزخانه های امروزی
مارس 7, 2021
چند پیشنهاد عالی برای طراحی گلخانه در منزل (بخش دوم)
ژوئن 10, 2021

چند پیشنهاد عالی برای طراحی گلخانه در منزل (بخش اول)

طراحی گلخانه در منزل می تواند نقش زیادی در زیباسازی دکوراسیون منزل ایفا کند.

امروزه به دلیل فاصله زیاد زندگی شهری از طبیعت ، بسیاری از مردم تمایل دارند یک گلخانه خانگی در منزل داشته باشند. به همین دلیل طرفداران این قبیل گلخانه ها برای دکوراسیون منزل روز به روز بیشتر می شوند.

از طرفی ، در معماری بسیاری از خانه های امروزی سعی می کنند فضایی را برای گلخانه ها طراحی کنند اما غالباً خانواده ها نمی دانند از این فضا چگونه می توانند به خوبی استفاده کنند. با اینکه طراحی گلخانه می تواند با ایده های خوب به جذاب سازی و دلنشین کردن فضای منزل کمک بسیاری کند ؛ ولی غالباً ایده های خوبی ممکن است به ذهن افراد نرسد و نتوانند از فضاهای موجود در منزل به خوبی استفاده کنند.

امروزه دنیای اطراف ما بیشتر شبیه به دنیایی است که فناوری و تکنولوژی نشانه های دنیای واقعی و طبیعی را از بین برده است. پس بهتر است سعی کنیم در فضای زندگی خود کمی به طبیعت برگردیم تا آرامش و آسایش بیشتری را تجربه کنیم. به همین منظور ، در این مقاله چند پیشنهاد عالی برای طراحی گلخانه در منزل برای شما خواهیم داشت.

یک) فضای خالی رو باز در منزل

اگر در فضای منزل خود یک فضای خالی بدون سقف دارید که بدون استفاده افتاده است این فضا یک مکان عالی برای طراحی ناهار خوری باغی است. اگر این فضا را در حیات منزل یا در بالکن خانه تان دارید می توانید یک گلخانه زیبا با کاربری ناهار خوری طراحی کنید. در طراحی این گلخانه سعی کنید از گلدانها و درختچه هایی که برگ های زیادی دارند استفاده کنید.

اگر این فضای خالی در حیات منزلتان است می توانید درختانی را در این فضا بکارید و از فضای وسط آن برای گذاشتن میز و صندلی استفاده کنید. اما اگر در بالکن منزل یا پشت بام خانه تان چنین فضایی را دارید می توانید از گلدانهای بزرگ و کوچک برای این منظور استفاده کنید. پس از قرار دادن گلدانها یا کاشتن درخت در این فضا بهتر است از میز و صندلی های مناسب برای طراحی یک میز ناهارخوری در این فضا استفاده کنید.

دو) طراحی سقف

اگر گلخانه را در جایی که بدون سقف هست طراحی کرده اید بهتر است از یک سقف متشکل از برگها و درختان برای آن استفاده کنید. البته می توانید برای این منظور از سقفهای کاذب آماده که برای این منظور طراحی شده اند نیز استفاده کنید ؛ اما بهتر است این سقف را با توجه به ایده های شخصی خودتان و از همان برگها و گلدانها طراحی کنید.

می توانید برای این قسمت از برگ های بالا رونده استفاده کنید و با این روش آن را تزئین نمایید. برگهای بالا رونده از زیبایی تصویری قابل توجهی برخوردار هستند. این برگها نه تنها به زیبایی گلخانه شما کمک زیادی خواهند کرد ، بلکه در صورتی که از تراکم خوبی برخوردار باشند در برابر باد و باران نیز محافظهای خوبی به حساب می آیند.

سه) گلخانه سالنی

اگر گلخانه در داخل فضای منزل شماست یعنی در جاهایی مانند آشپزخانه و سالن است ، بهتر است از گلدانهایی که بتواند آن فضا را به خوبی پوشش دهد استفاده کنید. شما می توانید این قسمت را با استفاده از دیوارهای شیشه ای یا دیوارهای طراحی شده برای این منظور از فضای داخلی منزل جدا کنید یا اینکه می توانید به عنوان بخشی از منزل آن را به بخشی از سالن یا آشپزخانه تبدیل کنید.

داشتن این فضا در وسط منزل به ایجاد آرامش و زیبایی فضا بسیار کمک می کند. باز هم به شما پیشنهاد می کنیم از گیاهانی که حالت پیچیدگی و بالا رونده دارند استفاده کنید تا فضایی که برای این منظور در منزل شماست کاملاً سبز به نظر برسد.