اهمیت انتخاب کابینت مناسب در دکوراسیون آشپزخانه
دسامبر 8, 2018
نکات اساسی و متناسب با روحیه کودک در دکوراسیون اتاق کودکان
ژانویه 6, 2019

چگونه از پارتیشن ها به عنوان بهترین گزینه برای جدا کردن فضاها در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

گاهی در دکوراسیون های داخلی خود نیاز داریم یک فضا را از سایر قسمتها جدا کنیم.

همچنین ، ممکن است تمایل داشته باشیم یک فضای بزرگ را با استفاده از پارتیشن ها به قسمتهای مختلف تقسیم کنیم تا بیشترین استفاده را از فضا برده باشیم. با استفاده از پارتیشن می توانیم برای فضاهای خود کاربردها و عملکردهای متفاوتی را در نظر بگیریم بدون اینکه به بنای ساختمان دست بزنیم. بنابراین ، پارتیشن ها یک انتخاب مناسب برای زمانی هستند که قصد داریم دو فضا را از هم جدا کرده یا اینکه یک فضای بزرگ را به قسمتهای مختلف و مجزا تقسیم کنیم. برای اینکه بهترین استفاده را از پارتیشن ها ببریم و در عین حال یک دکوراسیون جذاب و زیبایی نیز طراحی کنیم ، در این مقاله به موارد مهم در انتخاب نوع پارتیشن اشاره می کنیم.

یک) پارتیشن های چوبی

معمولاً زمانی که صحبت از پارتیشن به میان می آید همه افراد پارتیشن های چوبی را در ذهن خود تداعی می کنند. شاید بتوان گفت پارتیشن های چوبی از جمله پر کاربردترین پارتیشن ها هستند. زیرا علاوه بر اینکه امنیت بیشتری نسبت به سایر پارتیشن ها از جمله شیشه دارند ، بلکه به راحتی می توان محل آنها را تغییر داد و هم اینکه می توان هر طرحی که علاقه داریم بر روی آن حک کنیم و رنگهای متفاوتی برای آن در نظر بگیریم. همچنین بر روی این نوع پارتیشن ها می توانیم تابلوهای نقاشی یا هر چیزی که دوست داریم نصب کنیم.

دو) پارتیشن های شیشه ای

امرزوه هنرهای دستی مانند شیشه کاری یا طراحی با شیشه ، یکی از هنرهای مدرن محسوب می شود. طراحی بر روی شیشه به یکی از زمینه های مورد علاقه هنرمندان و دانشجویان هنر تبدیل شده است. علاوه بر این ، می توان از این هنر در زیباسازی دکوراسیونهای داخلی نیز به خوبی استفاده کرد. پارتیشن های شیشه ای از جمله پارتیشن های بسیار زیبایی هستند که با طراحی های زیبا بر روی آنها می توان زیبایی محیط را چندین برابر افزایش داد. معمولاً این پارتیشن ها در اتاق های نشیمن و سالن های پذیرایی ، بیشترین کاربرد را دارند.

سه) پارتیشن های دکوراتیو

گاهی ممکن است برای استفاده بیشتر از فضای خود علاوه بر اینکه سعی کنید با استفاده از پارتیشن ، دو فضا را از هم جدا کنید بلکه از این وسیله ، به منظور دیگری نیز استفاده کنید. اگر دقت کرده باشید در برخی از طراحی های داخلی ، از پارتیشن هایی که به شکل کتابخانه طراحی شده اند یا اینکه پارتیشن هایی که به شکل بوفه های محل قرار گیری اشیاء دکوری هستند استفاده شده است. این نیز از جمله کاربردهایی است که می توانید به پارتیشن های خود اضافه کنید که در کنار استفاده بهینه از این وسیله جداسازی ، از فضای داخلی آن نیز برای اهداف مختلف که نمونه هایی از آن مطرح شد استفاده کنید.

چهار) پارتیشن های کشویی

یکی دیگر از انواع پارتیشن ها ، پارتیشن های کشویی هستند. این پارتیشن ها را می توان به عنوان درهای معمولی نیز استفاده کرد. اما یک خوبی که این پارتیشن ها دارند این است که هزینه بنایی کردن و ساختن دیوار و درب را ندارند و هم اینکه موجب می شود فضای داخلی شما روشن تر دیده شود زیرا عبور نور از شیشه های این پارتیشن ها به خوبی اتفاق می افتد در حالی که دیوارها این ویژگی را ندارند.

پنج) ایجاد نیم دیوار

پارتیشن ها علاوه بر اینکه نقش جداسازی را دارند بلکه می توان با اشکال خلاقانه ای که برای آنها در نظر می گیریم بیشتر از آنها برای زیباسازی فضا استفاده کنیم. به عنوان مثال گاهی ممکن است فقط برای اینکه فضایی مدرن تر یا زیباتر داشته باشیم از نیم دیوارهایی که با پارتیشن ها درست شده است در طراحی خود استفاده کنیم.

هر کدام از موارد استفاده پارتیشن ها که در بالا به آنها اشاره شده می تواند به بهترین نحو در استفاده از فضا و زیبا سازی آن کاربرد داشته باشد.


موضوع مرتبط :

اثر رنگهای مکمل در دکوراسیون منزل و محل کار

نکته های ضروری برای دکوراسیون سالن آرایشی

راهنمای انتخاب مناسب ترین طرح کاغذ دیواری

مجسمه