نکات طلایی طراحی دکوراسیون کافی شاپ و رستوران
جولای 7, 2018
نقش سقف پوشها در جذابیت دکوراسیون
آگوست 5, 2018

اثر رنگهای مکمل در دکوراسیون منزل و محل کار

موسسه هایی که همه ساله رنگهای رایج یا همان مد سال را معرفی می کنند در سالهای اخیر مدعی شده اند که همه تلاش خود را برای معرفی رنگهایی می کنند که به طبیعت نزدیکتر است.

به عنوان مثال ، رنگهای آبی و نارنجی رنگهای مکمل یکدیگر هستند که می توان از آن در هر ترکیبی مانند مکان و چیدمان آن استفاده کرد. رنگ آبی ، احساس آرامش و خنکی را القاء می کند و در مقابل رنگ نارنجی به فضا روح و گرمی می بخشد. این دو رنگ از جمله رنگهایی هستند که موسسه پنتون به عنوان رنگهای مکمل و مد سال 2018 معرفی کرده اند.

از آنجایی که امروزه ، دکوراسیون داخلی طرفداران زیادی دارد و از جمله موضوعاتی است که در معماری بسیار به آن توجه می شود این ترکیب رنگ معرفی شده توسط موسسه پنتون بیش از همه توجه طراحان داخلی را به خود معطوف کرده است. رنگها از جمله عناصر مهم در دکوراسیون داخلی منزل و محل کار هستند.

هر فردی می تواند با توجه به سلیقه خود محیط زندگی و محل کار خود را طراحی کرده و رنگهای به کار رفته در آن را انتخاب کند. اما ترکیب رنگهای کارشناسی شده و رنگهایی که دکوراتورها معرفی می کنند قطعاً تمامی جنبه های زیبایی شناختی و مد سال را در نظر می گیرند و با توجه به محیط و فضایی که شما دارید آن را به شما پیشنهاد می دهند. ترکیب رنگ آبی و نارنجی هم یکی از ترکیبهایی است که شما می توانید در فضای خود استفاده کنید و محیط خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید.

این ترکیب رنگ در مکانهای مدرن بیشتر به چشم می خورد. پس اگر شما محل کار یا منزلی مدرن دارید پیشنهاد می شود که از این ترکیب رنگ استفاده کنید. فضایی که با دو رنگ آبی و نارنجی تزئین و طراحی شده باشد معمولاً آرامش و تعادل خاصی را به وجود می آورد. با ترکیب این دو رنگ ، نه فضایی با زرق و برق بسیار زیاد و نه فضایی بی روح خواهید داشت. در عین حال فضا و محلی که انتخاب کرده اید به عنوان یک فضای مدرن به چشم می خورد.

در طراحی دکوراسیون داخلی می توانیم رنگها و سایه هایی دیگری را نیز به ترکیب این دو رنگ که رنگهای اصلی دکوراسیون به حساب می آیند اضافه کنیم ؛ به عنوان مثال ، اضافه کردن رنگ زرد ، خاکستری و سبز به دو رنگ آبی و نارنجی ، زیبایی و جلوه بیشتری نیز می بخشد. در صورتی که تصمیم داشته باشید محل زندگی یا محل کار خود را یک فضای هنری و جذاب طراحی کنید باز هم انتخاب رنگ آبی و نارنجی و ترکیب آنها می تواند بهترین گزینه و انتخاب باشد.

زیرا با ترکیب این دو رنگ شما به خوبی می توانید ویژگیهای فضای خود را برجسته تر کنید و در عین حال یک طراحی چشم نواز با یک هارمونی رنگی مناسب داشته باشید. از این ترکیب رنگها برای گالریهای هنری یا کافی شاپها و رستورانهایی که سعی  دارید آرامش و در عین حال گرمی را به بازدیدکنندگان یا مشتریان خود منتقل کنید نیز می توانید نهایت استفاده را ببرید. مکان دیگری  که ترکیب این دو رنگ بسیار مناسب خواهد بود ، اتاق کودکان است.

به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی که دیوار اتاق کودک را به رنگ آبی کم رنگ رنگ آمیزی می کنید سعی کنید اثاثیه و تخت آن را به رنگ نارنجی تهیه کنید تا یک فضای مناسب برای اتاق کودک داشته باشید. علاوه بر این می توانید رنگ سفید را نیز به خوبی به این دو ترکیب رنگی اضافه کنید و زیبایی محیط را چندین برابر افزایش دهید. اضافه کردن رنگ سفید به این دو رنگ موجب می شود فضای شما بزرگتر و آرامتر به ذهن برسد.

به طور کلی می توان گفت: آنچه در طراحی و دکوراسیون داخلی مهم است استفاده از هر چیزی در بهترین و مناسب ترین محل ممکن است. رنگ از جمله موارد مهم در استفاده مناسب از هر چیزی است که می تواند ویژگیهای محیطی شما را حتی متفاوت تر از آنچه واقعاً هست به چشم تماشاگران نشان دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آینده مدرن ، مجسمه دکوری و همچنین نقاشی های دکوراتیو به این صفحات مراجه نمایید.