نکات کلیدی برای طراحی دکوراسیون فضاهای تفریحی کودکان
مارس 3, 2019
عناصر مهم در طراحی دکوراسیون آژانس مسافرتی
می 7, 2019

استفاده از خاصیت آینه¬ها در دکوراسیون فروشگاه ها

احتمالا تا کنون برای خرید کردن وارد فروشگاه هایی شده اید که به نظر شما فروشگاه بسیار بزرگ و روشنی به نظر بوده است ، ولی زمانی که تمام فروشگاه را به طور کامل دیدید متوجه شده اید که بخشی از فضای بزرگی که در ذهن شما نقش بسته بود توسط آینه بزرگی که تمامی دیوار یک طرف فروشگاه را احاطه کرده بود ایجاد شده است.

با این مثال به خوبی می توانیم به خاصیت و اهمیت وجود آینه ها در دکوراسیون به ویژه در طراحی فروشگاه ها پی ببریم. علاوه بر اینکه آینه ها هر فضایی را می توانند زیباتر نشان دهند ، می توانیم از آینه ها به عنوان ابزاری برای جبران نواقص فضا نیز استفاده کنیم. به همین دلیل می توانیم آینه ها را یکی از المانهای کاربردی در دکوراسیون نام ببریم. استفاده از آینه­ ها علاوه بر اینکه زیبایی فضا را منعکس کرده و چند برابر نشان می دهد ، می تواند هر فضایی را منحصر به فرد سازد. همچنین ، آینه ها می توانند فضا را روشن تر کرده و فراخ تر از آنچه هست نشان دهند. به طور کلی می توانیم عناصر زیر را توسط آینه ها به فضای خود اضافه کنیم :

جبران نقصهای معماری

ما می توانیم از آینه ها به خوبی برای جبران نقص های معماری که در ساختمان ما وجود دارد بهره ببریم. گاهی ممکن است ساختمان و فضای شما به قدری کوچک باشد که زیبایی بصری آن را تا حد زیادی کم کرده باشد. به جز اینکه شما در این مواقع می توانید از رنگهای روشن برای رنگ کردن دیوارها یا فرشهای رنگ روشن برای بزرگتر نشان دادن فضای خود استفاده کنید باز هم شاید نتوانید کوچک بودن فضای خود را آنچنان که تمایل دارید پوشش دهید تا زیبایی بصری آن به هم نریزد. در این مواقع یکی از بهترین گزینه ها، استفاده از آینه ها برای بزرگتر نشان دادن فضاست.

اگر شما بخشی از دیوار اصلی خود را آینه کاری کنید یا از آینه های بزرگ بر روی این دیوارها و فضا استفاده کنید علاوه بر اینکه به زیبایی فضای خود کمک کرده اید بلکه در نگاه اول می توانید ابعاد فضای خود را دو برابر اندازه واقعی خود نشان دهید. بنابراین ، زمانی که ناچارید از فضاهای کوچک استفاده  کنید از این گزینه ها برای بزرگتر جلوه دادن فضا استفاده کنید. رعایت کردن این نکات ریز می تواند جلوه ها و زیبایی های بیشتری به فضای شما بدهد.

آینه ها جبران کننده کمبود نور فضا

آینه ها می توانند نور فضا را منعکس کنند و همین موجب می شود تا فضا بیش از اندازه واقعی دیده شود. هر زمان در فضایی قرار داشتید که نور کافی به ویژه نور طبیعی در آن کم بود می توانید از ترفند استفاده از آینه ها در دکوراسیون به خوبی استفاده کنید.

ایجاد احساسات مثبت در فضا

نصب آینه ها در ابعاد و اشکال مختلف می توانند احساسات و هیجانات انسانها را تحت تأثیر قرار دهند و احساساتی همچون حس آرامش و لذت را در آنها ایجاد کنند. به راحتی می توان از این خاصیت آینه ها در فروشگاه استفاده کرد تا به عنوان یک ابزار در بازاریابی و جذب مشتریان بهره برد. توصیه می شود از آینه ها برای ایجاد هیجانات مثبت و افزایش زیبایی فضای تجاری و فروشگاه خود استفاده کنید. همچنین به راحتی می توانید توسط آینه ها زیبایی های موجود در فضای فروشگاه خود را برجسته تر کنید.

اگر از آکواریوم ، گلدان یا نقاشیهای زیبایی در دکوراسیون خود استفاده کرده اید یا طرحها ، قفسه ها و ستونه های زیبایی در فروشگاه خود دارید بهتر است آینه ها را در کنار این بخشهای فروشگاه خود قرار دهید تا زیبایی های فضای خود را توسط تصاویری که در آینه ها منعکس می شود چند برابر کنید.

برای طراحی دکوراسیون فروشگاه می توانید به صفحه فروش مجسمه مدرن مراجعه نمایید. و یا همچنین فروش آینه مدرن بروید.