طراحی دکوراسیون برای مغازه های آبمیوه و بستنی
آوریل 3, 2020
طراحی داخلی ، بهترین راه برای نشان دادن ماهیت کسب و کارها
جولای 5, 2020

استفاده از رنگهای جسورانه تر در طراحی دکوراسیون !

رنگ در دکوراسیون یکی از بخشهای اصلی و مهم محسوب می شود.

هر رنگی که در آن استفاده شود می تواند ظاهر و جذابیت دکوارسیون را تا حد زیادی تحت تأثیر قرار دهد. در این میان دسته ای از رنگها هستند که برای استفاده در دکوراسیون نیاز به جسارت و جرأت بیشتری دارید. اگر از این رنگها به خوبی بتوانید استفاده کنید می توانید یک دکوراسیون متفاوت و جذابی داشته باشید ولی اگر آن گونه که انتظار داشتید از آب  در نیاید دکوراسیون شما را به هم خواهد زد. به عنوان مثال ، رنگهای کرم ، سفید ، نارنجی و سبز از جمله رنگهای پر کاربرد در دکوراسیون هستند و می توانید در کنار آنها از سایر رنگها نیز استفاده کنید.

اما برخی از رنگها هستند که چندان استفاده از آنها در دکوراسیون متداول نمی باشد. به عنوان مثال ، رنگ زرد از جمله این رنگ هاست. تصور کنید منزل یا محل کار خود را با رنگ زرد روشن رنگ آمیز کرده اید. شاید بسیاری از افراد در ابتدا نسبت به استفاده از این رنگ در دکوراسیون کمی تردید داشته باشند و شک کنند که چنین رنگی بتواند برای دکوراسیون آنها جالب باشد. رنگ زرد از جمله رنگهایی است که انرژی زیادی را وارد منزل یا محل کار شما می کند. از این رنگ برای نشان دادن یک محیط با نشاط و آرامش بخش استفاده می کنند.

 زمانی که از این رنگها در دکوراسیون استفاده می کنید باید در انتخاب سایر اشیائی که در دکوراسیون شما هستند دقت لازم و کافی را به خرج دهید. علاوه بر دیوارها شما می توانید کلیه اسباب و اساس محل کار یا زندگی خود را مطابق با رنگ دیوارها که با ترکیب زرد و سفید است انتخاب کنید تا تعادل بیشتری در محیط ایجاد شود. البته تهیه کردن این لوازم کار چندان راحتی نیست.

زیرا اگر به بازار هم سری بزنید خواهید دید که اسباب و اساس منزل با رنگ زرد یکی از معدود رنگهاست. همین نشان می دهد اگر می خواهید دکوراسیون خود را از این رنگ انتخاب کنید باید بدانید که در حال ریسک کردن هستید و باید آمادگی آن را داشته باشید. زیرا ممکن است بسیاری از افراد دست به طراحی چنین دکوراسیونی بزنند اما بعد احساس کنند که این رنگ برای منزل یا محل کار آنها مناسب نیست. پس کمی قبل از اقدام به این عمل حتماً دست نگه دارید و نگاهی به اینترنت و بوروشورهای مختلف بیندازید تا منازل یا محل کارهای که با این رنگها طراحی شده است را ببینید و از آنها الگو گیری کنید.

توجه داشته باشید اگر قرار است همه بخشهای منزل یا محل کار خود را به رنگ زرد و ترکیب آن با رنگ سفید طراحی کنید حتماً در تمامی اشیائی که بخش اصلی اسباب را شامل می شود باید با این رنگ تناسب داشته باشند و همچنین کف منزلی که در آن سکونت دارید با رنگ فرشها و پرده ها و مبل ها یک هماهنگی و یکدستی وجود داشته باشد.

اگر در این دکوراسیون بتوانید آشپرخانه خود را نیز به این رنگ در آورید بسیار عالی می شود. یکی از مزایایی که استفاده از رنگهای روشن مانند رنگ زرد در دکوراسیون دارد این است که می تواند فضای منزل یا محل کار شما را بزرگتر از آن چیزی که هست نشان دهد. به طور کلی رنگهای روشن چنین ویژگی دارند و رنگ زرد نیز از جمله آنهاست.

بنابراین ، اگر شما فضای کوچکی دارید و منزل یا محل کار شما کوچک است به راحتی می توانید از این رنگها برای بزرگتر و دلبازتر نشان دادن فضای خود استفاده کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که برای طراحی این دکوراسیون و تکمیل آن لازم است از تصاویر یا طرحهای مینیمالی استفاده کنید تا دکوراسیون هماهنگ تری داشته باشید. همچنین استفاده صرف از رنگ زرد و سفید می تواند کمی احساس دلزدگی در محیط را ایجاد کند. پس لازم است شما از رنگهای دیگری نیز در کنار این رنگها استفاده کنید.

به عنوان مثال می توانید برای رنگ آمیزی یک پنجره ، پارتیشن یا یک بخش کوچکی از راه پله یا بخشی از یک میز یا هر چیزی را با رنگ روشنی مانند آبی یا سبز روشن یا ترکیب آنها استفاده کنید و مشاهده کنید که فضای شما چقدر جذاب تر خواهد شد.