طراحی دکوراسیون برای مراکز مرتبط با سلامت مثل بیمارستان و کلینیک
نوامبر 17, 2018
چگونه از پارتیشن ها به عنوان بهترین گزینه برای جدا کردن فضاها در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟
دسامبر 21, 2018

اهمیت انتخاب کابینت مناسب در دکوراسیون آشپزخانه

اهمیت انتخاب کابینت مناسب در دکوراسیون آشپزخانه موضوع این مقاله است.

یکی از مهمترین بخشهای هر منزلی ، آشپزخانه آن است. به همان اندازه که دکوراسیون سالن های نشیمن ، اتاقهای خواب و سایر قسمتهای منزل مهم هستند ، دکوراسیون آشپزخانه نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بسیاری از اعضای خانواده ، ساعتهای زیادی را در آشپزخانه به سر می برند ، ممکن است در همان جا به صرف غذا بپردازند یا با سایر اعضای خانواده در همان جا دور هم جمع شوند.

پس به دلیل اهمیت این قسمت از منزل ، دکوراسیون آن نیز از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است. در میان تمامی عناصر و عواملی که ممکن است در دکوراسیون آشپزخانه اهمیت داشته باشند ، کابینتها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و بیش از سایر چیزها به چشم می آیند. علاوه بر اینکه بسیاری از اشیاء خود را در داخل آن قرار می دهید که موجب منظم تر شدن ظاهر آَشپزخانه می شود ، بلکه ظاهر ، رنگ و جنس آن نیز بر زیبایی آشپزخانه شما بسیار تأثیر گذار است.

در این مقاله ، به ارائه چند نکته مهم در طراحی کابینتهای آشپزخانه می پردازیم تا بتوانید یک طراحی زیبا و دلنشین برای آن داشته باشید.

یک) اهمیت جنس کابینت

درب کابیتها را امروزه بیشتر با MDF می سازند. ام دی اف ها علاوه بر اینکه از ظاهر بهتری برخوردار هستند بلکه دوام بیشتری نیز دارند. بنابراین ، جنس MDF می تواند انتخاب مناسبی برای جنس کابینتها باشد. در بسیاری از مواقع نیز می توانید بر روی MDF از صفحات مختلفی با جنسهای مختلف استفاده کنید. مثلاً می توان از سنگهایی مانند کوارتز ، کورین و سنگهای طبیعی بر روی MDF ها استفاده کرد و زیبایی و دوام آنها را چندین برابر افزایش داد.

دو) اهمیت رنگ کابینت

با توجه به اینکه شما تمایل دارید طراحی کلی آشپزخانه شما چگونه باشد از رنگهای مختلف برای درب کابینتها استفاده می شود. معمولاً در طراحی های مدرن برای آشپزخانه اغلب از رنگهای سفید و خاکستری برای کابینتها استفاده می کنند. این رنگها علاوه بر اینکه ظاهر مدرن تری به آشپزخانه می دهد بلکه آن را تمیزتر و خلوت تر نیز نشان می دهد.

اما اگر تمایل دارید یک طراحی دکوراسیون سنتی تر برای آشپزخانه خود داشته باشید ، بهتر است از رنگهای قهوه ای روشن یا نارنجی کم رنگ استفاده کنید. این رنگها به دلیل اینکه در طیف رنگهای گرم هستند ، بیشتر تم سنتی دارند و با سایر اشیاء شما در آشپزخانه تان مانند ظروف سفالی و مسی ، جور در می آیند. اگر اندازه آشپزخانه شما کوچک است و از صندلیهای بلند پایه دار در کنار اوپن آشپزخانه استفاده می کنید ، بهتر است کابینتهای شما تلفیقی از رنگ سفید یا خاکستری با رنگ چوب یا نارنجی باشد.

چرا که این طراحی می تواند آشپزخانه شما را بزرگتر و دلنشین تر نشان داده و آن را از قسمتهای دیگر منزلتان مجزاتر نماید. اگر آشپزخانه های کوچک را با کابینتهای رنگ چوب و نارنجی طراحی کنید آشپزخانه را کوچکتر نشان می دهد در حالی که تلفیق رنگ خاکستری و چوبی ، می تواند آن را فراختر و دلنشین تر نشان دهد.

سه) اهمیت رنگ کف آشپزخانه

یکی از مهمترین عناصر در تعیین رنگ کابینتها ، رنگ پارکت یا سرامیکهای کف آشپزخانه است. باید سعی کنید از یک رنگ برای هر دوی آنها استفاده نکنید. زیرا فضای شما را بی روح یا بسیار کوچک نشان می دهد. اگر رنگ کف آشپزخانه با رنگ کابینتها متفاوت باشد ، فضای آشپزخانه شما زیباتر نشان داده می شود.

علاوه بر موارد بالا ، به طور کلی اگر تمایل دارید فضای سنتی داشته باشید رنگهای گرم و اگر تمایل دارید فضایی مدرن تر داشته باشید از طیف رنگهای سرد مانند سفید ، خاکستری و ذغالی استفاده کنید. بهترین ترکیب برای داشتن فضای مدرن ، ترکیب رنگ خاکستری و زغالی است.


موضوعات مرتبط :

استفاده از آینه تزیینی در آشپز خانه

بهترین گزینه ها برای داشتن یک چیدمان یا دکوراسیون سنتی

عکاسی از غذا و آداب غذایی – تجهیزات نورپردازی در عکاسی صنعتی

اهمیت نحوه قرار دادن اشیاء در دکوراسیون منزل

اهمیت نحوه قرار دادن اشیاء در دکوراسیون منزل