طراحی کمد دیواری در دکوراسیون داخلی
اکتبر 3, 2020
تکنیکهای طراحی داخلی اتاق نوزاد
فوریه 10, 2021

اگر قصد بازسازی منزل یا محل کار خود را دارید در این مقاله با ما همراه شوید!

هر چقدر هم که منزل مسکونی و محل کار شما با بهترین مصالح ساختمانی ساخته شده باشد ، باز هم پس از مدتی لازم است آن را بازسازی کنید.

ممکن است بخشهایی از آن نیاز به تعمیر داشته باشد یا بخشهایی از آن را به دلیل ظاهر قدیمی تر آن تمایل داشته باشید مطابق با مد روز بازسازی کنید. منزل یا محل کار شما هم نیاز به تعمیر دارد هم نیاز به زیباسازی مجدد ، بنابراین شما در هر صورت نیاز به بازسازی ساختمان خود دارید. قبل از اینکه دست به بازسازی ساختمان خود بزنید به نکات زیر توجه کنید.

یک) بودجه مورد نظر

چه بخواهید تعمیر یا بازسازی اساسی داشته باشید و چه بخواهید یک تعمیر ساده داشته باشید باید برنامه ریزی دقیقی برای آن داشته باشید. از بودجه لازم برای تهیه مصالح تا دستمزد معماران و طراحان و مهندسان و کارگران را باید در نظر بگیرید. برای اینکه این بودجه لازم را بتوانید به بهترین شکل ممکن پیش بینی کنید ، به هدفی که از بازسازی یا تعمیر دارید فکر کنید.

آیا قصد شما فقط یک تعمیر کلی است تا کار شما را راه بیاندازد یا نه دوست دارید در کنار آن ، کمی هم پول صرف زیباسازی آن کنید ؟ لازم است در نظر بگیرید که هر دوی این هدفها با یکدیگر متفاوت هستند و هزینه ها و بودجه های جداگانه ای را می طلبند.

دو) مشخص کردن جنس مصالح

یکی از مواردی که در کیفیت ساختمانها بسیار مهم است ، کیفیت مصالحی است که از آنها استفاده می کنید. هر چقدر از مصالح با کیفیت تر استفاده کنید قطعاً تا مدتی نیاز به تعمیر نخواهید داشت و با خیال راحت از آن استفاده خواهید کرد.

چرا که کیفیت مصالح ارتباط مستقیمی با دوام آنها دارد. اما اگر نیاز دارید فعلاً مشکل شما را حل کند می توانید از مصالحی که کیفیت متوسط تری دارند استفاده کنید. اهداف شما تعیین کننده میزان پولی است که لازم است خرج کنید. یکی از آنها جنس مصالحی است که قصد دارید از آنها استفاده کنید.

سه) انتخاب تیم مناسب

تمامی تعمیرات ساختمان شما را یک نفر نمی تواند انجام دهد. نیاز به تخصص های مختلفی هست که هر کدام را فرد متخصص آن کار می تواند انجام دهد. به همین دلیل سعی کنید با تیمی قرارداد ببندید که اولاً تمامی متخصصان و فنی کاران مورد نیاز دارد و ضمناً کیفیت کار آنها نیز بالاست. هر چقدر از افراد حرفه ای در این کار استفاده کنید به نفع خودتان است. افراد غیر حرفه ای یا افرادی که تجربه کافی ندارند فقط هزینه های شما را افزایش می دهند.

چهار) کلی کاری

ساختمان شما ابتدا به کلی کاری نیاز دارد. یعنی لازم است بخشی از آن تخریب شود و مجدد ساخته شود. نیاز هست پایه های بخشهای جدیدی که در نظر دارید در دکوراسیون جدید یا بازسازی شما ساخته شود طراحی شوند. بنابراین این کلی کاریها از اهمیت زیادی برخوردار هستند و بهتر است از مهندسین و معماران حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

پنج) جزئی کاری

پس از اینکه عملیات کلی مربوط به بازسازی را انجام دادید به طراحی های ظرفیت تر و طراحی هایی که بیشتر به زیبایی فضای شما مربوط است نیاز دارید. برای طراحی آنها باید عملیات جزئی یا ظریف کاری انجام دهید.

برای انجام این کار نیز از افراد متخصص کمک بگیرید. گاهی افراد برآورد هزینه های جزئی کاری را بسیار کم تصور می کنند در حالی که گاهی ممکن است هزینه های آن از کلی کاری نیز بیشتر شود. بهتر است قبل از اقدام به این کار از هزینه ها مطلع شوید و تصمیم بگیرید که به چه کارهایی نیاز دارید.