نقش سقف پوشها در جذابیت دکوراسیون
آگوست 5, 2018
جذابیتهای استفاده از دکوراسیون بتنی در محل کار و منزل
سپتامبر 8, 2018

بهترین گزینه ها برای داشتن یک چیدمان یا دکوراسیون سنتی

در دنیایی که به هر سو نگاه کنیم نشانه­ های تکنولوژی و مدرن شدن جامعه را در آن می بینیم ، گرایش افراد به فضاها ، ابزار و برخی روشهای سنتی بیشتر شده است.

مردم ترجیح می دهند در کنار جامعه مدرن خود نشانی از سنتها و اصالت خود را نیز حفظ کنند. آنها تمایل دارند با انتخاب ابزارها و فضاهای سنتی به خود و دیگران ، احساس آرامش و گرمی را منتقل کنند. علاوه بر این ، مردم هنوز هم دوست دارند فرزندان آنها با سنتها و سبکهای زندگی ایرانی آشنا باشند و به این فرهنگها نزدیکتر شوند.

به همین دلیل ، امروزه تقاضا برای دکوراسیونهای سنتی افزایش پیدا کرده است. افراد در محل کار (کسب و کارهایی مانند رستوران داری) و منزل ، دوست دارند بخشی از فضای خود را به شکل سنتی بچینند. بهترین چیزی که شما را برای داشتن یک فضای سنتی کمک می کند این است که از ابزارها ، اشیاء و صنایع دستی استفاده کنید.

قرار نیست در دکوراسیونهای سنتی ، تمامی فضا و اشیاء خود را از صنایع دستی و سنتی انتخاب کنید بلکه کافی است که برخی از چیدمانهای خود را که امکان تغییر آنها با اشیاء مدرن وجود دارد جابه جا کنید. به عنوان مثال می توانید شکل مبلهای خود را کمی سنتی تر انتخاب کنید و از روکشهایی با طرحهای سنتی استفاده کنید ، یا پشتی هایی را در بخشی از خانه خود داشته باشید و دورچینهایی با طرحهای سنتی و صنایع دستی برای آنها استفاده کنید.

اینها مقدماتی بود برای اینکه شما را به بحث اصلی و پیشنهادهایی که شما را برای داشتن یک فضای سنتی کمک می کند وارد کنیم. در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که استفاده از آنها در فضا می تواند فضای شما را به یک فضای سنتی و دلنشین تبدیل کند.

یک) فرشهای سنتی

شاید اولین و مهمترین چیزی که در دکوراسیون شما می تواند تغییر کند و چهره چیدمان شما را به یک فضای سنتی و گرم تبدیل کند استفاده از فرشهای سنتی است. فرشهای سنتی دستبافت و یا فرشهایی که به سبک و نقشه های فرشهای سنتی و محلی بافته شده اند می توانند به راحتی یک فضا و دکوراسیون سنتی برای شما فراهم کنند.

می توانید این فرشها را از بازار تهیه کنید یا اینکه متناسب با سلیقه و محل زندگیتان  سفارش بافت آن را بدهید که در این صورت یک هماهنگی و هارمونی خاصی نیز در فضای شما ایجاد خواهد شد و دکوراسیون منحصر به فردی نیز خواهید داشت.

دو) استفاده از ادوات موسیقی سنتی

موسیقی ها قوی ترین ابزار برای انتقال احساس هستند. هنری که می تواند بین بسیاری از افراد ، زبانی مشترک ایجاد کند. شنیدن موسیقی متعلق به یک سرزمین می تواند تمامی احساسات شما نسبت به آن سرزمین را برانگیزد. به همین دلیل یکی از ابزارها و اشیائی که می تواند چهره فضای شما را سنتی تر نشان داده و احساسات سنتی را برانگیزد ، استفاده از ادوات موسیقی در دکوراسیون است.

ادوات موسیقی سنتی ایرانی بسیار زیاد هستند اما در این میان “دف” شاید بیش از بقیه بتواند احساسات مربوط به این موسیقی و فرهنگ زیربنایی آن را نشان دهد. اگر می خواهید فضا و دکوراسیونی سنتی داشته باشید استفاده از این گزینه را فراموش نکنید.

سه) ظروف قدیمی

ظروف قدیمی همچون ظروف مسی و سفالی در میان مردم از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. طوری که با وجود تنوع بالایی که در ظروف مدرن و جدید وجود دارد باز هم برخی از افراد ترجیح می دهند از ظروف قدیمی در خانه های خود استفاده کنند. علاوه بر اینکه می توانید ظروف دم دستی خود را از ظروف قدیمی مانند مسی و سفالی انتخاب کنید بلکه می توانید از این ظروف مانند کوزه های سفالی ، سینی های مسی تزئینی ، آینه و شمع دانهای مسی و غیره برای طراحی دکوراسیون سنتی خود استفاده کنید.

چهار) چراغهای روشنایی

یکی دیگر از روشهایی که می تواند فضای سنتی و دلنشینی برای شما ایجاد کند استفاده از روشنایی ها و چراغهای سنتی است. سعی کنید در نورپردازی منزل یا محل کار خود مانند رستورانهای سنتی با نورپردازیهایی که از اشیاء سنتی و صنایع دستی استفاده شده است به کار ببرید.


طراحی دکوراسیون داخلی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آینده مدرن ، مجسمه دکوری و همچنین نقاشی های دکوراتیو به این صفحات مراجه نمایید.

نکات عملی برای طراحی دکوراسیون فروشگاه ها

استفاده از آینه تزیینی در آشپز خانه

نکات طلایی طراحی دکوراسیون کافی شاپ و رستوران

اثر رنگهای مکمل در دکوراسیون منزل و محل کار