استفاده از رنگهای جسورانه تر در طراحی دکوراسیون !
می 2, 2020
یک اتاق کار زیبا در منزل برای خود طراحی کنید
آگوست 19, 2020

طراحی داخلی ، بهترین راه برای نشان دادن ماهیت کسب و کارها

طراحی های داخلی و بیرونی هر محلی می تواند نشان دهنده ماهیت آن محل باشد.

 

افرادی که با یک فضای طراحی شده مواجه می شوند با توجه به اینکه ظاهر آن فضا به چه شکلی طراحی شده است تصویری از افرادی که در آن فضا قرار دارند و فعالیتی که مشغول هستند در ذهن خود ایجاد می کنند.

نابراین ، طراحی داخلی هر شرکتی از جنبه های مهم آن شرکت است. هر چند برخی تصور می کنند طراحی دکوراسیون داخلی نمی تواند هیچ ارتباطی به کیفیت کار آنها داشته باشد ، ولی تجربه نشان داده است ، طراحی داخلی شرکت نه تنها در کارآیی و میزان بهره وری شرکت بلکه در نشان دادن ماهیت و ایده های آن شرکت به سایرین همچون مشتریان ، مخاطبان و رقیبان نقش زیادی خواهد داشت. اگر به طراحی شرکتهای بزرگ و معروف در دنیا نگاه کرده باشید و یا اگر آنها را در سایتهای مختلف جستجو کنید خواهید دید که طراحی دکوراسیون آنها به گونه ای است که ایده های خلاقانه این شرکت را به خوبی می تواند نشان دهد.

حتی برخی از افراد ممکن است با این شرکتها آشنایی نداشته باشند و ندانند که این شرکت مربوط به چه فعالیت است ولی با دیدن عکس شرکتهایشان می توانند به نوع فعالیت ، ماهیت و ایده های آنها پی ببرند. هم اکنون در ایران نیز چند سالی است که به طراحی داخلی و بیرونی شرکتها و محلهای مختلف از محل کسب و کار تا زندگی افراد توجه خاصی می شود.

افراد با این هنر و صنعت و کارآیی آن آشنا شده اند و سعی می کنند از آن در جنبه های مختلف زندگی خود استفاده کنند. به همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفتیم نکات مهمی را که در طراحی دکوراسیون شرکتتان می تواند به شما کمک کند مطرح کنیم.

یک) ورودی شرکت

بخش ورودی شرکت شما بسیار مهم است. چرا که اولین چیزی که در هنگام مواجه با شرکت شما به چشم دیگران می آید ، در ورودی و سپس سالنی است که به این ورودی منتهی می شود. بهتر است ورودی خود را به گونه ای طراحی کنید که به جز جنبه های ظاهری و زیبایی ، این مفهوم را که از مراجعان به شرکتتان استقبال می کنید در ذهن آنها تداعی کند.

مثلاً در برخی از شرکتها از پله های ورودی فرش شده ، مبلمانهای راحت و زیبا در سالن انتظار و … برای نشان دادن استقبال آنها از مراجعان استفاده می شود. تجربه نشان داده است درهای ورودی و سالنهای انتظار زیبا و راحت ، مخاطبان زیادی را می تواند جلب کند. افرادی که در کسب و کارهای خود این نکته را رعایت کرده اند اعتراف می کنند که مراجعان آنها فضای کسب و کار آنها را دوست دارند و همین مسأله میزان مراجعه آنها را بالا برده است.

دو) پیشخوان اطلاعات

قطعاً زمانی که افراد وارد شرکت شما می شوند می خواهند از میان بخشهای مختلفی که وجود دارد به بخش اصلی که هدفشان مراجعه به آنجا بود است را پیدا کنند. پس حتماً یک پیشخوان اطلاعات برای مراجعان طراحی کنید. این پیشخوان باید درست روبروی در ورودی و یا در زاویه ای باشد که افراد به محض ورود بتوانند آن را ببینند. همچنین بهتر است جهت معرفی خود حتماً لوگو یا آرم شرکت خود را بر بالای این پیشخوان درج کنید.

سه) نور کافی

ویژگی نورپردازی و داشتن نور کافی در فضا موجب می شود تمامی المانهایی که در دکوراسیون خود به کار برده اید به خوبی دیده شود و همچنین به جذابیت بصری آنها اضافه کند. پس حتماً از نور کافی و متناسب با دکوراسیون خود در طراحی داخلی شرکتتان استفاده کنید. علاوه بر این ، میزان نور کافی می تواند خستگی کارکنان شما را نیز به طور چشمگیری کاهش دهد.

طراحی دکوراسیون داخلی

مجسمه دکوراتیو

آینه دکوراتیو