طراحی داخلی ، بهترین راه برای نشان دادن ماهیت کسب و کارها
جولای 5, 2020
طراحی شومینه در دکوراسیون داخلی
سپتامبر 18, 2020

یک اتاق کار زیبا در منزل برای خود طراحی کنید

داشتن یک اتاق کار در منزل به شما کمک می کند فعالیتهای مربوط به شغلتان را در فضای کاری و اداری ولی در منزل انجام دهید.

داشتن چنین امکانی برای بسیاری از افراد جذاب است. برخی از افراد به  دلیل شغلهای ویژه ای که دارند این امکان برای آنها فراهم است که بتوانند به صورت دائمی در منزل خود کار کنند یا اینکه بخشی از فعالیت خود را به منزل منتقل کنند. در چنین مواقعی ، معمولاً افراد از اینکه یک اتاق کار در منزل داشته باشند استقبال می کنند. از طرفی بسیاری از افراد نیز به دلیل کارهای متعدد و زیادی که دارند ترجیح می دهند در منزل نیز یک محل کار شخصی داشته باشند تا بتوانند زمان زیادی را صرف فعالیتهای شغلی خود داشته باشند. در کنار این عوامل ، داشتن چنین مکانی برای بسیاری از افراد یک انگیزه برای صرف زمان زیاد در شغل تخصصیشان به حساب می آید. داشتن یک اتاق کار در منزل باید شرایط و ضوابطی را داشته باشد تا افراد همان حس یا حس مشابهی که در محل کار بیرون از منزل دارند داشته باشند. به همین دلیل دکوراسیون این اتاق اهمیت زیادی پیدا می کند و افراد زیادی هستند که ترجیح می دهند این اتاق به صورت حرفه ای طراحی شود تا حس خوب داشتن یک محل کار در منزل را برای آنها تداعی کند. به طور کلی ، دکوراسیون اتاق کار در منزل به شیوه های زیر طراحی می شود.

یک) مینیمال

مینیمال یک واژه لاتین است و به معنی حداقل مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع مینیمال یعنی از حداقل هایی که فراهم است بتوانیم برای منظور خودمان استفاده کنیم. به همین دلیل ، مینیمال یعنی بتوانیم از فضای خود به ساده ترین شکل خود استفاده کنیم. جزئیات کمی دارد و سادگی در آن یک اصل مهم و اساسی است. در دکوراسیون نیز هر چه قدر یک فضا را به ساده ترین شکل ممکن طراحی کنید در واقع اصل مینیمالیست را رعایت کرده اید.

دو) سبک مدرن

سبک مدرن یکی از روشهای طراحی دکوراسیون است که ابزار و اشیاء و رنگهایی که در آن استفاده می شود معمولاً در قالب و شکل و ظاهری مدرن هستند. یعنی از سبک کف تا طراحی دیوارها و سقف از ابزارهای مدرن استفاده می شود. استفاده از چوب یکی از پرکاربردترین ابزار برای استفاده در دکوراسیون مدرن است. همچنین استفاده از کمترین رنگ در دکوراسیون نیز از ویژگیهای دکوراسیون مدرن می باشد. در و پنجره هایی که از مدرن ترین آلیاژها و طراحی ها استفاده شده است از جمله چیزهایی است که در این دکوراسیون به وفور استفاده می شود.

سه) سبک سنتی یا کلاسیک

برخی از افراد نیز تمایل دارند از سبکهای کلاسیک یا سنتی برای طراحی دکوراسیون در اتاق کار منزلشان استفاده کنند. این افراد ترجیح می دهند با یک طراحی سنتی یا کلاسیک ، آرامشی که در اشیاء و طراحی های قدیمی است در اتاق کاری خود حس کنند. سبک سنتی به ابزارها ، اشیاء و رنگهایی که ریشه در فرهنگ و هنر ایرانی دارد گفته می شود و سبک کلاسیک به طراحیها و اشیائی که نشانی از فرهنگهای سنتی غربی است اشاره می کند.

با توجه به سلیقه خودتان و همچنین زمینه شغلیتان می توانید دکوراسیون اتاق کاری خود را به یکی از سه طرح گفته شده طراحی کنید. همچنین لازم به ذکر است که داشتن یک اتاق کار در منزل برای هر منزلی با هر اندازه و ساختاری می تواند طراحی شود. بسیاری از خانه ها مکانهای غیر قابل استفاده مانند فضای زیر شیروانی ، فضاهای گوشه دار و بدون استفاده در اتاق نشیمن یا منزل ، یا زیر زمین منزلهای قدیمی دارند که می توانند آن را تبدیل به اتاق کارشان کنند.

طراحی دکوراسیون داخلی