.

.
دسامبر 2, 2017

Code :S22

دسامبر 2, 2017

Code :S21

دسامبر 2, 2017

Code :S19

دسامبر 2, 2017

Code :S18

دسامبر 2, 2017

Code :S17

دسامبر 2, 2017

Code :S20

سپتامبر 27, 2017

Code :S15

سپتامبر 27, 2017

Code :S14

سپتامبر 27, 2017

Code :S14

سپتامبر 27, 2017

Code :S07

سپتامبر 27, 2017

Code :S13

سپتامبر 27, 2017

Code :S12

سپتامبر 27, 2017

Code :S11

سپتامبر 26, 2017

Code :S10

سپتامبر 26, 2017

Code :S09

سپتامبر 19, 2017

Code :S06

سپتامبر 19, 2017

Code :S05

سپتامبر 19, 2017

Code :S07

در طراحی دکوراسیون ، مجسمه تزیینی نقش بسیار مهمی ایفا می کند. از آنجا که خیلی از وسایل دکوراتیو وجود دارند ،  که نقش عملکردی خاصی نداشته و عدم وجود آنها هیچ مشکلی در زندگی ایجاد نمی کند اما وجود آنها ارتباط مستقیمی با طراحی دکوراسیون دارد و درزیبا سازی محیط  تاثیر دو چندان خواهد داشت .

مجسمه های دکوراتیو ، معمولا بیشتر در نقش دکوراتیو و همچنین در هماهنگی و توازن محیط ظاهر می شوند و از زمان های دور مورد توجه قرار می گرفتند . در زمانهای دور مجسمه ، تنها جهت یاد آوری و زنده نگه داشتن افراد تاثیر گذار و یا اتفاق خاص کاربرد داشتند و برخی دیگر از مجسمه های دکوراتیو در نقش و اثر سمبل ها نقش بازی می کردند . مجسمه ، متشکل از عناصرمختلف از گچ ، سنگ ، چوب و مواد ترکیبی در اندازه های مختلف درست می شود . حال اگر قصد دارید از مجسمه های دکوراتیو در طراحی منزل خود استفاده کنید ، مهمترین مورد  در انتخاب آن مجسمه دکوراتیو توجه نمود به احساس علاقه و تقارن آن با روح شماست . جنس مجسمه ، زیبایی ، اندازه و هماهنگی با دیگر اشیا در منزل شما می تواند نکاتی  باشد که نقش مهمی در انتخاب شما ایجاد کند . هم اکنون گالری لاوین دکور با توجه بر طیف گسترده ی محصولات و سلایق بر آن شده است ،  که محصولات بسیار مدرن و به روز دنیا را با قیمتی مناسب در اختیار شما هنر دوستان با ذوق قرار دهد .

مجسمه تزیینی

در طراحی منازل ، وسایل تزیینی وجود دارد، که نقش کاربردی خاصی نخواهند داشت و نبودن آنها هیچ اختلالی در زندگی روزمره انسان بوجود نمی آورد ولی حضورشان با طراحی داخلی ، ارتباط مستقیمی دارد و در تزیین و زیبایی منازل تاثیر بسزایی خواهند داشت. مجسمه ها ، از جمله وسایل تزیینی هستند ، که فقط نقش زیبایی و نمایشی دارند و از زمان های قدیم مورد توجه انسان ها بوده اند. در گذشته از مجسمه برای یادآوری اشخاص بزرگ یا رویدادهای تاریخی  استفاده می شد، مانند : مجسمه ی الکسآندرفلمینگ ، که نقش سازنده ای در دنیای طبابت داشته است. برخی دیگر از مجسمه ها، در نقش نمادین و سمبل به جای مانده اند مانند: مجسمه آزادی . در زمان کنونی از مجسمه ها در خیابان ها به عنوان هنر عمومی و در خانه ها بصورت دکوراتیو استفاده می شود.

در ساخت مجسمه ها از متریال های مختلفی مانند: گچ ، مرمر، سرامیک ، چوب و …. در انداره های مختلف استفاده می شود. مجسمه های فلزی ، بیشترین طرفداران را داشته و سایر مجسمه ها نیز مورد توجه برخی قرار میگرند و بطور کلی چون ساخت شده توسط دست یک هندمند هستند، از ارزش زیادی برخوردارند.  مجسمه هایی که دراندازه کوچک ساخته میشوند، تندیس نام گذاری شده و مجسمه هایی که سر و کتف ها را نمایش می دهند، نیم نته و مجسمه هایی که فقط سر را نمایش می دهند ،سردیس می گویند.

بنابراین، اگر تصمیم دارید از مجسمه های تزیینی در طراحی استفاده کنید مهمترین نکته در انتخاب آن ، توجه به رابطه ی دو طرفه احساسات انسان و مجسمه است ،که با دیدن آن و قرار گیری در محل مناسب احساس خلوت و تنهایی را از بین برده و انرژی لازم را دریافت می کنید .

مجسمه های تزیینی در سایز های مختلفی طراحی شده اند و به راحتی می توان از آنها در ابعاد و اندازه های متفاوت در نقش پر کردن جاهای خالی در طراحی استفاده کرد و به طراحی منزل جلوه بیشتری بخشید.

انواع مجسمه

  • مجسمه هایی که از جنس سرامیک هستند، در زمان کنونی مورد توجه قرار گرفته اند و در رنگهای مختلف و متناسب با دکوراسیون منزل می توانید تهیه کنید. انتخاب رنگ مناسب برای مجسمه ها می تواند ، منبع الهام برای انتخاب سایر رنگها و وسایل منزل باشند.
  • مجسمه هایی که ترکیبی از حروف، کلمات و نوشتار به تصویر کشیده می شوند و به اصطلاح تایپوگرافی گفته می شوند .
  • اگر طراحی منزل شما به سبک غربی است، می توانید از مجسمه های الهام گرفته از حیوانات استفاده کنید، که به ان نمونه های تاکسیدرمی می گویند.